Юрій Розанов: "Жеребкування Ліги Європи для України - це не "ужас-ужас"

Динамо Київ 23 Грудня, 11:45
Коментатор та експерт телеканалу "Футбол" коментує жеребкування Ліги Європи для "Динамо", "Шахтаря", "Дніпра" та "Чорноморця".

Чотири українські команди в плей-офф Ліги Європи - великий успіх, на мій погляд. Однак не встигли нарадітися з цього успіху - тут же жеребкування. Результати якого, по гарячому сліду, багатьох швидше засмутили, ніж обрадували. Може, я і буду в меншості, але мені підсумки жеребкування бачаться цілком прийнятними. У будь-якому випадку це не "ужас-ужас".

"Шахтарю", на перший погляд, пощастило. "Хто такі ці чехи?" - питання, відповідь на яке вже отримало ЦСКА. Невеликі клубні успіхи не відміняють того факту, що чеські клуби схожі на німецькі (тільки у версії "лайт"). Це відмінна фізика і абсолютна відсутність боязкості. У лютому шикарна фізика суперника (а в ній можна не сумніватися) - чи не більша складність для донеччан, ніж наявність у опонента гучного імені та двох- трьох зірок. Однак, якщо "Шахтар" підійде в прийнятній фізичній формі - його слід вважати фаворитом. Але не беззаперечним. Приблизно в співвідношенні 60:40.

"Дніпру", на перший погляд, не пощастило. Причому сильно. Сподіватися, що британці почнуть "зливатися", не доводиться. Це з ними відбувається тільки на тих етапах, коли у однозначному пріоритеті або боротьба за "лігочемпіонскій четвірку", або за "право залишитися". Ні те, ні інше - поки не про "Тоттенхем". Однак я не вважаю, що подібний жереб - вирок. Цілком допускаю (в контурах) щось схоже на те, що ми бачили, коли київське "Динамо" вибивало "МанСіті" (пам'ятаєте?). Навіть трохи схиливши прогноз в "британську сторону" - я однаково дам "Дніпру" відсотків 45. А то й усі 50.

А ось киян в парі з "Валенсією" я вважаю фаворитами. Те, що в організації гри до "Динамо" поки претензій багато - безперечно. Але хіба "Валенсія" в Іспанії не критикується саме за це ж? Дві досить веселі (і настільки ж безладні) команди. Що робити в цьому випадку? Дивитися на підбір гравців. У "Динамо" він, на мій погляд, вище. Я більше боявся якогось міцного "AZ". А тут і вимога "неодмінно порвати крупно" - не буде тяжіти над киянами. 60 на 40 на користь "Динамо".

Роман Григорчук в ефірі "Великого Футболу" заговорив про "Ліон". Як про суперника, з яким буде і "биток", і шанси. Вийшов "концерт за заявками". Тут, звичайно, фаворити - французи. Але при всьому при тому "Ліон" мало нагадує команду часів Жуніньо і Гову. Не стає молодшим ​​Гоміс, нерівні (хоч і талановиті) Греньє і Лаказетт. І хоча потихеньку "Ліон" вирівнюється - все одно той же "Реал Сосьєдад" у відборі до ЛЧ побив їх як молодиків. Напевно, можна в контурах порівняти нинішній "Ліон" з "ПСВ" (там і там - глобальне омолодження з прицілом не на один рік). І хоча по підбору навіть такий "Ліон" буде сильніше одеситів, але їм цілком буде до снаги пред'явити і умовну "ширину плечей" і чоловічий характер. І того й іншого у одеситів в надлишку. І не варто забувати, що "свою Лігу Європи" "Чорноморець" вже виграв. Так що в плані "не боятися" - йому взагалі море по коліно. Менше цілком "робочих" 40 відсотків одеситам я не дам.

Ось і виходить у мене, що "сумарно" виходить навіть трохи вище, ніж 50 відсотків. Так що приводів дивитися на результати жеребкування з тугою я ніяких не бачу. Хоча просто не буде, це усім зрозуміло.