Підсумки-2013. УПЛ. "Динамо": режим терпіння

Динамо Київ 25 Грудня, 20:13
Підсумки першої частини сезону. «Динамо»

Вболівальники "Динамо" разом з президентом клубу Ігорем Суркісом терплять і чекають, поки Блохін "зліпить" команду, яка бореться за чемпіонство.

Завдання: все одно не змінюються
 
У якому б стані не знаходилося "Динамо",  президент клубу Ігор Суркіс продовжує несамовито вірити, що кияни не тільки можуть, але й зобов'язані боротися за золоті медалі. Після того як у минулому чемпіонаті була провалена і "срібна гонка", "Динамо" провело влітку безпрецедентну трансферну кампанію, оскільки з'явився сильний конкурент в Харкові, що позбавив Київ уже і Ліги чемпіонів.
 
Трансфери : чергові $ 40 млн.
 
Перед початком нового чемпіонату президент "Динамо" заявив, що минулорічний бюджет клубу обійшовся йому в $100 млн., 40 з яких пішли на придбання нових футболістів. За витратами на трансфери "Динамо" в 2012 році обійшло "Барселону", "Реал" і "Анжи", однак це не допомогло киянам навіть фінішувати другими в чемпіонаті.
 
Влітку 2013 -го Суркіс знову витратив на новачків круглу суму - знову порядку $ 40 млн. Компенсувати витрати вийшло лише одним повноцінним трансфером в "Боруссію" з Менхенгладбаха Раффаеля (€ 5 млн). Всі інші, що потрапили під "чистку" Олега Блохіна, пішли в інші команди на правах оренди.
 
Оцінка першої частини сезону : ключові матчі програні
 
Як би Блохін не виправдовувався тим, що новачки ще не пройшли збори з "Динамо" і поки що не адаптувалися до українського чемпіонату, довго результату чекати в Києві не звикли. Хоча Суркіс і так вже проявив неймовірне терпіння, без серйозних оргвисновків провівши першу частину сезону. А приводів для відставки головного тренера було предостатньо. "Динамо" програло в чемпіонаті "Шахтарю", "Металісту" і "Чорноморцю". Принизлива гра вийшла в Луганську. Нічия з "Дніпром" і прогнозовані перемоги над середняками і аутсайдерами - слабка втіха для шанувальників біло-синіх. Не варто забувати і програне друге місце в минулому чемпіонаті. Не зміг компенсувати внутрішні провали Блохін і впевненими виступами в єврокубках. Програні матчі "Генку" позбавили "Динамо" першого місця і змусили команду вирішувати завдання з виходу з групи в останньому матчі з "Рапідом". Якби кияни не вийшли з групи, Суркіс цілком міг би розірвати контракт з головним тренером навіть без компенсації, але акціонери клубу вирішили не поспішати, а Ігор Суркіс погодився потерпіти ще півроку.
 
Кращий матч: по грі - з "Карпатами"
 
Грандів осені кияни так і не обіграли, тому навіть в нічийному матчі з "Дніпром" (1:1) навряд чи динамівці показали свій кращий футбол, оскільки в другому таймі дніпряни віддали ініціативу, притулившись до своїх воріт, чим і скористалися господарі . По результату самим забивним вийшов матч з донецьким "Металургом", коли у ворота донеччан на "Олімпійському" влетіло аж дев'ять м'ячів. Але у гостей є виправдання: ще в першому таймі вони залишилися вдесятьох, тому навряд чи варто робити серйозні висновки по грі обох команд. Зате вже в грі з "Карпатами", які перед цим обіграли "Шахтар", динамівці грали зібрано з перших хвилин і тільки неймовірна гра у воротах Ільющенкова вберегла львів'ян від великої поразки.

 
Найгірший матч: Луганськ і Шовковський
 
Восени "Динамо" програло в чемпіонаті чотири матчі і двічі зіграло внічию. І якщо поразки "Шахтарю" і "Металісту" можна списати на об'єктивну силу суперників, то домашнє фіаско з одеситами і гостьова осічка в Луганську явно стали несподіваними. Особливо матч в Луганську, де динамівці були биті 2:00 за свої грубі помилки, у тому числі капітана "Динамо" Олександра Шовковського. Ледве провалом не завершився і гра в Полтаві, де в матчі з "Ворсклою" гості врятувалися на останній хвилині, а після фінального свистка під ноги Блохіну з трибун полетіли біляші, а потім тренер поконфліктував з співробітниками міліції.



Відвідуваність: друга після "Шахтаря"

18 матчів "Динамо" в першій частині сезону відвідали 399062 глядача, що в середньому - 22 170 вболівальників на матчі. Це другий показник в УПЛ після "Шахтаря", на який в середньому ходить по 26 тисяч уболівальників. Найбільш відвідуваний матч осені - в Донецьку з "Шахтарем" (52667), самий "порожній" - 5340 глядачів на останній грі в Севастополі . У Києві на "Олімпійському" найбільший інтерес викликав приїзд "Дніпра" - 51 378 уболівальників, проте вже в першому весняному турі цей рекорд напевно буде побитий, оскільки в Київ завітає "Шахтар".

Кубок України : поки на класі

Вже на стадії 1/16 фіналу, коли в боротьбу вступили представники еліти, киянам довелося змагатися з сильним опонентом - донецьким "Металургом". Гра відбулася в Києві і вийшла досить наполегливою. Після першого тайму рахунок був 1:1, однак потім Ярмоленко оформив дубль і під кінець матчу кияни дозволили собі розслабитися. М'яч Болбата відродив інтригу, але "Динамо" вистояло і пройшло далі. В 1/8 вже опонент дістався більш слабкий - "Шахтар" з Свердловська, на гру з яким Блохін дозволив собі виставити змішаний склад. Але господарі упиралися гідно, оскільки перший гол столичні футболісти забили тільки на 52-й хвилині зустрічі. Підсумок матчу - 4:0.

Відкриття: Сергій Сидорчук

На тлі не найкращого командного виступу в 2013 році особистого прогресу в "Динамо" добилися два футболісти - захисник Євген Макаренко та півзахисник Сергій Сидорчук. Лівий захисник витіснив зі складу француза Тремулінаса, Сидорчук після травми Гармаша зумів довести Блохіну, що він в більш кращій формі, ніж Вукоєвич. Гра українця в середній лінії (8 матчів, 2 голи) звернула на себе увагу і тренерів Національної збірної: Михайло Фоменко запросив Сидорчука на матчі плей -оф з французами. З п'яти новачків "Динамо" в основі заграли чотири - Беланда, Драгович, Ленс і Мбокані. Від кожного з них очікували, напевно, більшого. Напевно так думає і Блохін, який запевняє, що після зимових зборів всі легіонери зможу зробити крок вперед у розумінні гри киян.

Розчарування: Домагой Віда

Восени більшою мірою розчарували легіонери - Домагой Віда, Дуду, Ідейє та Тремулінас. Всі четверо провели не більше ніж 10 матчів і не витримували конкуренції зі своїми одноклубниками. Після того як президент "Динамо" Ігор Суркіс заявив, що команда, можливо, буде посилювати правий фланг, головним кандидатом "на вихід" стає саме хорват Віда. Драгович стабільно грає в центрі захисту в парі з Хачеріді і справа в обороні після травми Сілви Блохін теж не довірив легіонеру його місце, відрядивши в оборону в останніх матчах сезону Гусєва.

Перспективи: весна покаже

"Я не ставлю завдання виграти Лігу Європи. Я вже гучних гасел наговорив у своєму житті,- відповідає на питання про завдання та перспективи" Динамо" Ігор Суркіс - Газзаєв свого часу Лігу чемпіонів за три роки збирався виграти. Я говорю так: Поетапно проходити з гарною якістю гри все далі і далі в ЛЄ. А там життя покаже, куди ми дійшли. І боротися за золоті медалі."

Блохін отримав ще один шанс, проте, напевно, вже останній, оскільки якщо за підсумками всього чемпіонату "Динамо" не опиниться в Лізі чемпіонів і знову програє ключові матчі конкурентам, напевно Суркісу доведеться виконувати свою обіцянку і вперше в історії клубу запрошувати тренера з далекого зарубіжжя.