Під бій курантів завершився 2013-й рік, який для рідного "Динамо", й справді, мав присмак чортової дюжини. Можливо, саме в цьому головна проблема здобутих нашою командою результатів?..
Проте, рік, що минув, залишив після себе й позитивні враження для вболівальника київського клубу. Для декого "13-й" став злітною смугою майбутньої зіркової кар'єри у великому футболі, для іншого рік Змії ознаменувався деяким "перезавантаженням", відродженням, ніби фенікса з попелу.
Даний рейтинг покликаний відзначити кращих серед тих динамівців, які були віддані в оренду, а ми їх з цієї нагоди лагідно назвали - "заробітчанами".
Отож, на старт, увага, марш!
3. Денис Бойко
Нашу "топ-трійку" відкриває Денис Бойко. Влітку "Ден" на правах оренди поповнив ряди "братського" нашому клубу, дніпропетровського "Дніпра". Для колективу, який минулого сезону вкотре виграв "дерев'яні" медалі ЧУ, зайнявши четверту "сходинку", Бойко припав до нагоди. По-перше, команді потрібен був воротар, який би склав конкуренцію нестабільному Лаштувці. По-друге, для дніпрян, так, як і для конкурентів з Харкова та Донецька актуальною була проблема ліміту на легіонерів. Ось і Хуанде Рамос, напевно, вирішив піти по прикладу вищезгаданих команд Маркевича та Луческу "закривши" українцем амплуа голкіпера. "Ден" зміг скористатися шансом. Незважаючи на свій традиційний "71-й" на спині, він зумів стати беззаперечним №1 у складі "Дніпра".
Підводимо риску..
Так, кар'єра Дениса в Дніпропетровську була забарвлена не лише в світлі відтінки, але в команді на нього розраховують. Розраховують, як на гравця старту. Бойко, як заявляв, і сам не проти залишитися в "Дніпрі" після завершення строку орендної угоди. Тим паче, якщо поглянути на перспективи в рідному "Динамо", то вони не стануть більш радіснішими через те, що в кінці сезону кар'єру завершує СаШо. Бо з Нового року відбулося повернення "блудного сина" до київської "team" - в особі Олександра Рибки.
2. Віталій Буяльський
"Діамант" з Вінниччини, який став відкриттям першого кола, удостоївся "срібла" в нашому рейтингу. Буяльський - це приклад справжнього професіонала з великої літери, людини, яка, як говорять, зробила себе сама. Провінційний хлопець з с. Калинівка, що під Вінницею, завдяки важкій праці та, звичайно, таланту зміг досягти того, про що більшість українських хлопчаків лише можуть мріяти. Не потрібно бути занадто голослівним та розсипатися в реверансах до Віталія, достатньо лише проаналізувати його поки незначну за часом, але ніяк не за змістом, кар'єру у дорослому футболі. Будучи капітаном молодіжного складу "Динамо" та дебютувавши вже в першій команді "біло-синіх", влітку разом з Сергієм Люлькою та Євгенієм Морозенко, які повернулися з вояжу до Чехії, молоде динамівське "тріо" відправилося на Закарпаття. Проте, не для відпочинку в Буковелі, а для надбання неоціненого досвіду ігор в Прем'єр-лізі в складі команди В'ячеслава Грозного. В Ужгороді саме Віталій Буяльський зміг реалізувати свій потенціал якнайкраще. В першому колі оновленого чемпіонату він зіграв тринадцять ігор, з яких дев'ять розпочав зі стартових хвилин. Додамо, що шість поєдинків Буяльський провів "від свистка до свистка", відзначився двома голами та трьома асистами. Погодьтесь, непоганий показник для гравця центральної вісі та, до того ж, футболіста, який проводить перший сезон в УПЛ. Окрім статистичних здобутків, Віталій зробив неабиякий вклад в "зміст" самої гри "Говерли". Буяльський, незважаючи на вік, зміг стати,як і в динамівській "молодіжці"- лідером команди, координатором та "мозком" закарпатського клубу. В результаті, заслуживши схвальні відгуки збоку тренерського штабу,вболівальників та футбольних експертів. Не дивно, що завдяки цьому прогресу, він був відкликаний з річної оренди в "Говерлі" та отримав виклик від Блохіна провести зимові збори в розташуванні київського гранду. Цього разу Віталій, отримавши досвід виступів на найвищому рівні, має значно більше шансів закріпитися в першій команді "Динамо" ніж раніше. Вірить в це й головний тренер закарпатців В'ячеслав Грозний:
"Я радий, що Олег Блохін бере його на збори з основою "Динамо". Такі гравці заслуговують поваги, повірте, він заграє в київському клубі".
У висновку зазначимо, що..
Й не тільки коуч "Говерли" вірить в молоде дарування. Вірить в нього уся свідома футбольная громадськість України, віримо й ми в те, що Буяльський зможе проявити себе в першій команді "Динамо". Адже він має всі ті якості, які є необхідними для півзахисника "нового" типу: універсалізм (для Буяльского, як він сам зазначав, немає різниці на якій позиції в півзахисті грати - чи то в центрі, чи на будь-якому з флангів; а при необхідності він може зіграти й фуллбека), гарне бачення поля та вміле виконання стандартних положень, які в сучасному футболі мають все більше значення.
1. Сергій Рибалка
На верхівці "олімпу" динамівських "заробітчан" опинився єдиний на цьому п'єдесталі гравець, який відточує свої навички не на вітчизняних полях, а й закордоном. А саме - в Чехії. Як виявилося, така кардинальна зміна "рибальських" угідь, пішла для Сергія Рибалки тільки на користь. Рибалка став єдиним, хто зміг по-справжньому закріпитися в Чехії з динамівського десанту в складі: Сергія Люльки, Євгена Морозенка та згодом Владислава Калітвінцева, та, й власне, його самого. Перебуваючи вже другий рік в стані "Словану" з Лібереця, Сергій отримав все те, чого так йому не вистачало в "Динамо". По-перше, ігрова практика. Якщо за першу команду "Динамо" Рибалка виходив лише на великі свята, то в команді з Ліберецю він став спочатку однозначним гравцем стартового складу, а згодом, завдяки блискучим виступам в цьогорічній Лізі Європи, удостоївся звання лідера команди. Саме можливість виступів в єврокубках стала неабиякою нагодою не лише набрати неоціненний досвід ігор на європейському рівні, а й проявити себе перед рідним клубом. По-друге, завдяки своїм неперевершеним голам в ворота "Цюріха" та "Удінезе" в кваліфікації до групового етапу ЛЄ він зміг привернути увагу до своєї персони й збоку клубів з "топових" першостей Старого світу. На стадії групового турніру Рибалка зумів ще раз відзначитися. Цього разу Сергій додав до своєї скарбнички євро-голів м'яч в ворота німецького "Фрайбурга". Погодьтеся, непогана вийшла колекція з "потерпілих" команд. Тим паче, незабаром вона може поповнитися й представником з Голландії, а саме "АЗ", з яким "Словану" грати в плей-оф.
На завершення..
Побажаємо нашому переможцю не збавляти, а лише набирати й набирати обертів, ніби спорткар. Що ж, чекаємо на його тріумфальне повернення в стан "Динамо" вже в статусі загартованого єврокубковими баталіями бійця, який матиме змогу не лише нав'язати конкуренцію в центральній лінії "Динамо", а й внести свою "родзинку" в гру рідної команди.
Насолоджуємся шедеврами у виконанні Сергія Рибалки :
Підбиваючи підсумки, потрібно зазначити, що, як не дивно, але наш "п'єдестал" сформували українці. Так, можна відзначити й виступи динамівських іноземців в оренді, таких як: Рафаель, Мехмеді та, можливо, Бетао, які стали "своїми" в нових клубах. Проте той "стрибок", який був здійснений Бойком, Буяльським та Рибалкою - поза будь-якою конкуренцією. Й це радує. Дає нам надію на світле майбутнє "Динамо" з українцями на чолі!
Ярослав Король, спеціально для 1927.com.ua