За традицією більшість вітчизняних клубів проводять збори у теплих та екзотичних країнах, де погода завжди дозволяє добре попрацювати над собою та набрати хорошу форму.
Звичайно, найбільше уваги до себе привертають команди, які виступають в єврокубках, адже вони перші вступають у серйозну гру, відтак повинні максимально з користю провести кожен день підготовки.
"Шахтар"
Вчора донецький клуб полетів в Емірати, де крім підопічних Мірчі Луческу буде ще багато футбольних команд із Східної Європи. Вже сьогодні "гірники" провели перший товариський поєдинок проти німецького "Айнтрахта".
І хоч головною метою донеччан є підготовка до боротьби у Кубку УЄФА та УПЛ, не можна забувати про Об'єднаний турнір, який стартує вже на початку лютого.
Хотілося б додати, що "Шахтар" досить успішно виступає у січневих контрольних спарингах. Так за статистикою, "гірники" здобули 66 перемог у 118 матчах. Ще 31 зустріч завершилася поразкою "помаранчево-чорних".
З Абу-Дабі "Шахтар" повернеться 25 січня. А через кілька днів полетить в Ізраїль для участі в Об'єднаному турнірі. Поки що невідомо, де відбудеться третій збір команди. Можливо, він пройде у турецькій Антальї, або ж "гірники" вже традиційно відправляться до іспанської Ла-Манги.
Збори в ОАЕ: 15 - 25 січня
16 січня – "Шахтар" - "Айнтрахт" - 1:0;
18 січня – з данським "Брондбю";
20 січня – з південнокорейським "Пхохан Стілерс";
22 січня – з узбецьким "Локомотивом" із Ташкента;
24 січня – з російським "Краснодаром".
Об’єднаний турнір (Ізраїль): 30 січня-5 лютого
30 січня - 21:00 "Шахтар" - "Зеніт";
2 лютого - 21:00 "Металіст" - "Шахтар";
5 лютого - 21:00 "Шахтар" - ЦСКА.
"Динамо"
"Біло-сині" одні з останніх вийшли із відпустки. Вони зібралися у Конча-Заспі, де проводитимуть заняття до 17 січня. Наступного дня "Динамо" відлітає на перший тренувальний збір.
Кияни вирішили нічого не вигадувати й вибрали свою улюблену іспанську Марбелью. Місцем дислокації підопічних Олега Блохіна цього разу буде готель "Melia La Quinta".
Загалом кияни на першому зборі повинні провести 4 поєдинки:
Збори в Марбельї (Іспанія): 18 січня – 1 лютого
24 січня - матч проти "Баку" (Азербайджан);
26 січня – "Динамо" - "Рієка" (Хорватія);
28 січня – "Динамо" - "Стяуа" (Румунія);
31 січня - "Динамо" - "Локомотив" (Болгарія);
Ще один матч може відбутися вранці 1 лютого перед від'їздом в Україну.
"Металіст"
Однією із тих команд, яка вже з головою занурилася у підготовку – є "Металіст". Харків’яни вийшли із відпустки 10 січня, і в цей же день поїхали в Емірати. Тобто вони пробули там вже майже тиждень, у той час, як деякі клуби лише збираються на своїй базах.
В Абу-Дабі "Металіст" розмістився у готелі "Al Raha". Додамо, що під час цих зборів підопічні Мирона Маркевича проведуть два товариських поєдинки.
Також харків’яни, як і "Шахтар", на початку лютого візьмуть участь в Об’єднаному турнірі.
Збори в ОАЕ: 10 – 22 січня
17 січня "Металіст" - "Астана" (Казахстан);
21 січня "Металіст" - суперник невідомий.
Об’єднаний турнір (Ізраїль): 30 січня-5 лютого
30 січня - 18:00 ЦСКА - "Металіст";
2 лютого - 21:00 "Металіст" - "Шахтар";
5 лютого - 18:00 "Зеніт" - "Металіст".
"Дніпро"
Дніпропетровці вийшли з відпустки 13 січня, пройшли медогляд, а через кілька днів вирушили на батьківщину Хуанде Рамоса. Місцем дислокації української команди є готель "Vincci Estrella del Mar" у Марбельї.
В Іспанії "Дніпро" проведе 4 контрольних зустрічі.
Збори в Іспанії (Марбелья): 15 - 30 січня
19 січня, ФК Баку (Азербайджан);
22 січня, ФК "Юрмала" (Латвія);
25 січня, "Відеотон" (Угорщина);
28 січня, "Локомотив" Пловдив (Болгарія).
"Чорноморець"
Підопічні Романа Григорчука провели прекрасну першу половину сезону, відтак тепер необхідно набратися нових сил, щоб зуміти на такому ж рівні пройти увесь шлях.
"Чорноморець" вийшов з відпустки 10 січня та відразу полетів у Туреччину. В Антальї одесити запланували провести 3 товариських поєдинки.
Збори у Туреччині: 10 – 23 січня
19 січня – "Кукесі" (Албанія);
21 січня – "Університатя" (Румунія);
23 січня – "Динамо" (Румунія).
Другі збори "моряків" відбудуться також в Антальї та триватимуть з 26 січня по 6 лютого. "Чорноморець" зіграє чотири поєдинки - 30 січня, 2 та 6 лютого. Додамо, що на 6 число заплановано два матчі. Дата та місце третіх зборів поки що ще узгоджується.
"Карпати"
Львів'яни зібралися на своїй заміській базі у Брюховичах 9 січня, де тренуватимуться до 19 січня. Наступного дня у "зелено-білих" буде вихідний, а вже 21 вони вилітають у Туреччину. Триватиме цей збір до 4 лютого. Під час нього львів'яни проведуть 6 матчів. Наступний збір заплановано на 9 - 23 лютого.
Збори у Туреччині (Анталья): 21 – 4 лютого
23 січня - "Шахтар" з Караганди (Казахстан);
25 січня – "Насаф" (Узбекистан);
27 січня – "Спліт" (Хорватія);
30 січня – "Арсенал" Тула (Росія);
1 лютого – "Рух" (Польща);
3 лютого – "Поханг Стілерс" (Південна Корея).