Мирон Маркевич: «Суддів в українському чемпіонаті жорстко притиснули»

Футбол України 17 Січня, 11:26
Харківський «Металіст готується до весняної частини сезону в Об'єднаних Арабських Еміратах. Головний тренер команди напередодні відльоту дав інтерв'ю.

Харківський

«Металіст

готується до весняної частини сезону в Об'єднаних Арабських Еміратах. Головний тренер команди

напередодні відльоту дав інтерв'ю.

- Команду взимку залишив капітан - Хосе Соса. Чи означає це відмову клубу від чемпіонських претензій цього сезону?

- Хосе був топ-гравцем українського чемпіонату. Якщо не знайдемо на заміну гравця такого ж рівня, то про чемпіонство важко говорити. Нам треба двох футболістів - півзахисника і нападника. Девіч самостійно не може витягати гру в нападі. Гомес, з повідомлень преси, чимось незадоволений і проситься в оренду. Але не говорить, що отримує зарплату вдвічі більше тієї, що мав у «Катаньї» (італійський клуб платив аргентинцеві 400 тис. євро на рік). Нехай повертається, і знову грає за ті гроші. Плюс поверне отримані тут солідні підйомні. Тепер каже, що тут чемпіонат не такий. А чому ж ти в 15 матчах забив лише два голи?

Зараз у нас найвідповідальний період. Зможемо запросити гравців рівня Соси - можна буде про щось говорити. Кандидатів для керівництва ми вже виділили.

- В італійській «Фіорентині» зараз перебуває українець Олександр Яковенко, якого ви свого часу запрошували до збірної. Грає за клуб він рідко. Робили спроби запросити гравця до Харкова?

- Ще тоді, коли я працював у збірній, а він грав за бельгійський «Андерлехт». Наскільки мені відомо, Олександр не хотів їхати з Бельгії, Європи. Хоча там отримував меншу зарплату.

- Як вам робота суддів в українському чемпіонаті?

- Їх жорстко притиснули. Можна говорити про помилки арбітрів, а не упередженость. Але хіба в Європі судять краще? В Іспанії судді «малюють» таке, що я за голову хапаюся. Я б дуже хотів, щоб Колліна (куратор суддівського комітету Федерації футболу України) продовжив роботу в Україні. Його ставка на молодих незіпсованих арбітрів мені подобається.