Сергій Ребров: «Без серйозних зборів не буде позитивних результатів»

Динамо Київ 21 Січня, 11:40
Одному з тренерів нашої команди Сергію Реброву в зимовий відпускний період відпочивати було ніколи.

У цей період він підвищував кваліфікацію проходячи стажування в дортмундській «Боруссії», потім переглядав найближчого суперника по Лізі Європи «Валенсію» в матчі чемпіонату Іспанії. Зараз, почавши тренувальний збір разом з «біло-синіми» в Марбельї, він допомагає головному тренеру команди Олегу Блохіну готувати команду до другої частини сезону. Втім, надамо слово самому Сергію Станіславовичу.

Перші навантаження

- Команда тільки почала збори, йде «втягування» в тренувальний процес. Видно, що самі хлопці розуміють відповідальність, яка на них лежить. Ми зібралися 14 січня і готуємося не тільки до важливих перших ігор в Лізі Європи та чемпіонаті України, але й до всієї другої половини сезону. Футболісти все це розуміють і старанно виконують програму тренерського штабу. Так, є певні складності, виконувати такий обсяг роботи непросто навіть підготовленим спортсменам. Але через такі етапи треба проходити. Гравці, зрештою, за свою роботу отримують гроші, а вболівальники чекають від них якісної гри і позитивних результатів. Їх не буде без серйозних зборів, це все ми розуміємо.

Перші два тижні після виходу з відпустки відводяться на фізичну підготовку. Так чинять усі професійні команди. Перед іграми з «Валенсією» наших гравців чекає зовсім інші навантаження, зміниться спрямованість тренувань.

На збір до Іспанії ми взяли двох гравців з «Динамо-2» - Дмитра Рижука і Віталійса Ягодінскіса. У першій команді є проблемні позиції і порадившись з тренерами молодіжних команд, вирішили свій вибір зупинити саме на цих хлопцях. Видно, що вони перспективні, на тренуваннях працюють і стараються. Перевіримо їх у товариських іграх, а потім прийматимемо рішення. Вважаю, кращим молодим футболістам потрібно давати шанс працювати з першою командою. Щоб всі розуміли - двері на більш високий рівень відкриті, сюди можна і потрібно прагнути. Міг працювати з нами і Роман Яремчук, але, захворівши, залишився в Києві. Чи поїде він з нами на другий збір, вирішимо безпосередньо перед його початком.

Професійний інтерес

- Провести тренерську стажування під час паузи було моєю ініціативою. В Англії дивився багато ігор, в Іспанії відвідав тренувальний табір дортмундської «Боруссії». Мені це цікаво, це нормальний професійний інтерес до кращої світової практики. Взяв на замітку деякі моменти тренувальних занять, ігрові вправи. Подивимося, може деякі з них знадобляться в «Динамо».

Добре вивчити «Валенсію»

- До нашої очної гри з іспанцями залишається достатньо часу, але будь-яка вже зараз отримана інформація про суперника зайвою не буває. У команду прийшов новий тренер, який намагається внести свої зміни в склад і гру. Проти «Малаги» наш майбутній суперник зіграв дисципліновано, створив дуже багато моментів. Але були очевидні і проблеми в обороні. Зустріч закінчилася 0:0, але рахунок міг бути багато більш великим. Вважаю, «Валенсія» дуже добре великою кількістю гравців переходить в атаку, створює моменти.

В Іспанії говорять про зміну власників клубу, про великі трансфери... Напевно, якщо прийдуть серйозні люди, це тільки покращить ситуацію. Настільки іменинний для країни клуб не може залишатися в боргах і не претендувати на найвищі місця. Вони зараз займають восьме місце, яким ніхто не задоволений. Зміна тренера - струс для гравців. По матчам з «Реалом» і «Малагою» видно величезне бажання гравців показати тренеру всі свої можливості. У них є бажання перемагати і розуміння, за рахунок чого це робити. По персоналіях говорити зараз не буду. Попереду аналіз багатьох ігор, але в атаці вже зараз видно величезний потенціал. Нам потрібно думати, як стримати його і зберегти свої ворота. Особливо в першій домашній грі, де «Валенсія» швидше за все, буде грати на контратаках. Продовжимо вивчати суперника за наявними матеріалами та відео, а одну з ігор або я, або Олег Блохін подивимося «вживу».