Як «Ліверпуль» Коноплянку профукав

Динамо Київ 2 Лютого, 13:22
Віктор Вацко ділиться інсайдерською інформацією щодо зірваного трансферу Євгена Коноплянки.

За останню добу начитався багато всякого щодо причин невдалого трансферу Євгена Коноплянки в «Ліверпуль». У наших спортивних медіа про такі нюанси зазвичай не пишуть - інформацію роздобути нереально. Зате англійці чомусь сурмлять про трансферну невдачу «Ліверпуля» на кожному розі. При чому, всі тамтешні ЗМІ напрочуд однобокі у своїх судженнях, пускаючи стріли критики в «Дніпро» та його власника Ігоря Коломойського. То він не підписав угоду. То взагалі не хотів продавати гравця..., - висловився Віктор Вацко на Matchday.

Головний тренер «Ліверпуля» Брендан Роджерс сказав, що головною причиною невдачі є недостатня робота клубу. А от британська преса називає головним винуватцем президента «Дніпра» Ігоря Коломойського. Як то модно казати, «будем разбираться».

По-перше, хто слідкує за «Ліверпулем» знає, що не Коноплянка був головною ціллю «червоних» цього трансферного вікна. Пріорітетним для мерсисайдців був єгиптянин Мохамед Саллах. Боротьбу за нього мерсисайдці програли «Челсі». При чому, ще 23 січня про це було офіційно оголошено. «Ліверпуль» мав ще 8 днів запасу аби встигнути знайти нового вінгера до закриття трансферного вікна. Але англійська делегація прибула до Дніпропетровська, чомусь, аж увечері 29 січня. Месисайдці дуже сильно прагнули встигнути підписати Коноплянку. У складі делегації був доктор клубу аби якомога швидше завершити процедуру медогляду. «Дніпро» пішло назустріч мерсисайдцям, адже було організовано усе необхідно для найскорішого проведення медогляду: були підключені лікарі та обладнання двох кліник Дніпропетровська. Погодьтеся, якби Коломойський не хотів продавати Коноплянку, займався б він усим цим?

Представники «Ліверпуля» знали, що для того, аби викупити Коноплянку, їм потрібно було виплатити «клаусулу» у 15 млн євро одним платежем до 31 січня 2014 року. Проте англійці втратили 2 дні на безглузді торги. Вони ніби і готові були виплатити ці 15 мільйонів євро, але розбивши суму на частини, що не влаштовувало «Дніпро» і в принципі, можна сказати, нівелювало саму суть «клаусула», за яку чіплялися покупці.

«Ліверпуль» досить грамотно вийшов на контакт з Коноплянкою. Спочатку йому особисто подзвонив сам Брендан Роджерс, запевняючи Женю, що він конче необхідний «Ліверпулю». Звичайно, хлопець думками вже був на Альбіоні. Тим більше, що і медогляд пройшов без проблем.

Але англійці не звернули увагу на ще один нюанс. Юристи у «Дніпра» дуже грамотні. І контракт Коноплянки також складений дуже грамотно. Ясна річ, що «клаусула» в 15 мільйонів євро виглядає скромною і смішною для великих клубів пострадянського простору. Кожен з вас відразу без запинки назве 3 українських команди, які, не замислюючись перерахують такі гроші за трансфер Євгена. Ось на цей випадок в контракті Коноплянки чітко прописана і ще одна «клаусула» - для, так би мовити, «наших». Природно, «Дніпро» - не благодійна організація, і посилювати конкурентів бажання не має. Тому інша цифра - помітно вище.

Природно і цілком логічно, що «Дніпро» побажав убезпечити себе від варіанту «транзитного» ​​трансферу, наполігши на включенні в договір пункту про штрафні санкції, у випадку, якщо «Ліверпулю» раптом прийде в голову відпустити Коноплянку в який-небудь з українських клубів за символічну суму до закінчення терміну дії контракту Жені з «червоними». Розмір штрафу становив, що зрозуміло, різницю в «клаусулах» «європейських» та «українських».

Після тривалих дебатів і пояснень мерсисайдці погодилися з логікою і доводами української сторони - вони ж суперпрофі своєї справи і всі чудово розуміють! Тільки от час біг невблаганно.

У підсумку, переговорний процес між клубами був завершений десь о 22 годині за київським часом. Справа залишалася за малим - переведенням на рахунок «Дніпра» сумою або банківськими гарантіями від «Ліверпуля». І ось тут вийшов пшик... Англійці попросту не встигли надати необхідні документи. А під «чесне слово», всім відомо, вже давно ніхто не працює ні в Європі, ні в Україні.

Ситуація досить ясна - представники «Ліверпуля» банально не розрахували час і переоцінили власну значущість у цих переговорах. Прилетіли б вони в Дніпропетровськ хоча б на день раніше, - фото Жені Коноплянки в червоній формі вже рясніло б на сторінках усіх англійських спортивних сайтів і газет.

«Клаусула» з чітко прописаної цифрою - досить скромною як для 24-річного атакуючого гравця, лідера національної збірної своєї країни - була козирем в рукаві англійців. Не скористатися таким шансом ще потрібно було зуміти.

Найбільше в цій ситуації мені шкода самого Женю. Сподіваюся на силу його характеру і розуміння ситуації. Життя на цьому не закінчується. Йому всього 24. І всі футбольні звершення ще попереду.