Україна: трансфери тижня

Динамо Київ 3 Лютого, 19:44
Останні придбання і втрати українських клубів

В Україні продовжується робота з пошуку новачків. Виділяємо всі переходи останнього тижня.





У ніч з 31-го січня на перше лютого «трансферне вікно» в Європі було офіційно закрито. Якби терміни продовжили ще на один день, то, як знати, півзахисник «Дніпра» Євген Коноплянка і відправився б до «Ліверпуля». У кожному разі, продовження серіалу з переходом гравця будемо чекати влітку. А ось Бенуа Тремулінас швидко і без нервів поміняв «Динамо» на «Сент-Етьєн». Це не дивлячись на те, що чутки відправляли захисника в «Бордо», а президент киян Ігор Суркіс стверджував, що ніяких пропозицій у нього на столі немає. І раптом за добу до закриття вікна Тремулінас пішов в оренду, і через півроку французький клуб може викупити гравця за € 4 млн.

В останній момент зміг вирішити свої питання і «Слован» з Лібереця, який знову взяв в оренду Сергія Рибалку. Півзахисник був на перегляді в «Рубіні», але казанцям не підійшов. Зате довго придивлялися чехи до гравця «Ворскли» Євгена Будника і в підсумку теж оформили договір оренди. Нічого дивного в тому, що «Слован» проявляє підвищений інтерес до українських футболістів, адже вони здорово себе зарекомендували в чеському чемпіонаті. Дивувати може хіба що наполегливе прагнення Будника змінити прописку, так як у Полтаві він грав стабільно. Втім, сам Євген перехід в «Слован» пояснює бажанням з часом піти у німецьку Бундеслігу.

Тренерський штаб «Ворскли» на зборах переглянув чимало потенційних новачків, але зупинився поки на двох кандидатурах, причому і воротар Станіслав Богуш, і Санжар Турсунов приходять вільними агентами. Взагалі, в українському футболі склалася така ситуація, коли клуби опинилися в режимі економії, адже на трансфери грошей немає. Так, в «Говерлу» вільними агентами прийшли бразильський захисник Дірсеу і болівійський форвард «Шарлеруа» Вісенте Арсе. Їх приклад може наслідувати й український захисник Олександр Романчук, який прибув в команду В'ячеслава Грозного на перегляд.

Навіть якщо можливості футболіста добре відомі, а сам був або є гравцем Національної збірної, все одно необхідний перегляд. «Чорноморець» таким чином вирішував, що робити з Торніке Окріашвілі, який на зборах з одеситами не встиг набрати форму. У підсумку «моряки» оформили річну оренду з грузином, останнім місцем якого був «Іллічівець», а контракт належить «Шахтарю». А ось віддавати воротаря Рустама Худжамова в «Металіст» «гірники» не захотіли. Мірча Луческу наклав вето на цей перехід, хоча гравець вже перебував у розташуванні харківського клубу. Худжамову доведеться повернутися в «Іллічівець», де вже з'явився новий воротар - Олександр Чурілов.

Екс-захисник «Ворскли» і «Говерли» Дебатик Цуррі став гравцем «Севастополя». Вперше ця інформація прозвучала два тижні тому, але сам клуб підтвердив це буквально на днях. Мабуть, були якісь нюанси з контрактом албанця. Зате підписання Рохера Каньяса стало великою проблемою для донецького «Металурга». З'ясувалося, що у колумбійця тільки одна нирка, у зв'язку з чим донеччани відмовилися від гравця. Проте, з Казахстану «Металург» зміг повернути свого ж екс-футболіста - вірменина Геворга Казаряна, з яким оформлено нову угоду.

Що ж, напевно це не останні придбання і втрати українських клубів, для яких «трансферне вікно» відкрито до кінця лютого. Продовжуємо стежити за розвитком подій.