Макаренко: «Після розмови з Блохіном вирішив залишитися»

Динамо Київ 8 Лютого, 08:43
«Динамівський» універсал Євгеній Макаренко розповів про свою відпустку, враження від зборів, про «Валенсію», конкуренцію на своїй позиції, про перспективи вихованців клубу і запевнив, що з кожною грою зіграність команди стає все кращою.

Про відпустку і відвідування Барселони

- Розкажи, як провів відпустку після насиченої першої частини сезону?

- Після Нового року я вже потрохи самостійно почав повертатися у футбол - займався за своєю програмою, грав з друзями у футбол - «дир-дир» і через сітку. І на базу приїжджали. Знаю, що багато хлопців підтримували форму під час зимової перерви. Думаю, це обов'язково потрібно робити, тому що паузи на півтора місяці часом вибивають з тонусу.

- Чи вдалося відпочити за три вихідних дні, відведених після першого збору?

У перерві між зборами ми з Сашею Рибкою і його сім'єю залишилися в Іспанії і полетіли до Барселони. Я перший раз побував там, і в мене залишилися хороші враження. Це дуже гарне місто! Всім, хто там ще не був, раджу побувати. Трошки погуляли, відпочили, і тепер з хорошими емоціями на другий збір, тренуватися!

Про враження від зборів

- Чи доводилося тобі раніше грати таку кількість матчів під час періоду підготовки, як зараз?

- Можливо, так, як зараз, і не доводилося. Але не дарма ж вважається, що найкраще тренування - це гра, адже саме в ній ти проявляєш своє мислення, свої фізичні кондиції, те, як ти думаєш на полі і т.д. Контрольний матч - це свого роду іспит для футболіста. За таких ігор тренеру легше визначити, в якому стані знаходиться футболіст на даний момент. Ми провели багато контрольних матчів на першому зборі, де всі грали по тайму, всім дали ігрову практику, яка необхідна кожному.

- Позаду перший збір, вже розпочався другий. Як ти оціниш свою готовність на даний момент?

- У фізичних кондиціях я зараз набагато легше почуваюся. Мені вже легше даються ті навантаження, які були і на першому зборі. І вже почав, як кажуть, «не гавкати на м'яч», а поводитися з м'ячем на «ти» (посміхається).

- Порівняно з першою частиною сезону команда додала в зіграності?

- З кожною грою зіграність стає все краще. Під час першої гри все трохи недостатньо розуміють один одного, може бути, трохи призабули після зимової паузи. Але з кожною наступною грою, і тренерський штаб відзначає це, стають все краще награні комбінації, зіграність, взаємна підстраховка та інші компоненти командної гри. Я думаю, за майбутніх п'ять контрольних ігор ми ще більше зіграємося.

- Чим, по-твоєму, буде відрізнятися другий збір від першого? Які плани на цей збір ставиш перед собою особисто?

- На початку першого збору ми в основному працювали над фізичними кондиціями. Це необхідно, ніхто цю задачу не знімає. Потрібно пробігтися, потрібно набігати фартлеки, зробити інші вправи. А на другому зборі вже більше будемо наближатися до гри з «Валенсією», награвати комбінації, удосконалювати зіграність.

- Чи складно грати контрольні матчі після таких насичених тренувань, з «важкими» ногами?

- Перші ігри, коли почалися фізичні навантаження, було важкими - немає свіжості, легкості. Тренерський штаб це розуміє, але нам пояснюють, що, хоч нам і важко, це потрібно.

Про «Валенсію»

- З того часу, як ти дізнався майбутнього суперника «Динамо», чи дивився ти якісь ігри за участю «Валенсії»?

- Так, я дивився декілька матчів. Зокрема, їх недавню гру проти «Барселони». Хороша команда, виграти у неї нелегко. Думаю, найближчим часом ми будемо детально розбирати все з тренерами, розкладати по поличках.

- Оцінював ти свого потенційного опонента на фланзі - Софьяна Фегулі, який взяв участь у всіх трьох голах у ворота «Барси» і був чи не найкращим на полі в тій грі? Уявляв, як будеш йому протистояти?

- Так, я оцінив в загальних рисах. Буде нелегко, але можу з упевненістю сказати, що постараюся зробити все, щоб перемога була за нами!

- Як ти розціниш шанси «Динамо» на успіх у двоматчевій дуелі?

- Непереможних команд немає. Не так давно «Динамо» вже перемагало «Валенсію», коли Артем Кравець забив два голи. Думаю і зараз «темна конячка» зробить свою справу! (Посміхається)

Про Тремулінаса і конкуренцію

- Відправлення Тремулінаса в оренду тебе швидше порадувало чи засмутило? Адже саме Бенуа, по суті, був основним твоїм конкурентом за місце в складі...

- У першу чергу, не вважаю, що я залишився без конкуренції і тепер є основним лівим захисником. У нас на кожну позицію на полі тренується як мінімум пара футболістів. Є ще цілий ряд футболістів, які можуть зіграти на цій позиції.

Що стосується Бенуа... Думаю, він вважав такий крок потрібним. В одному інтерв'ю він говорив, що це наблизить його до збірної Франції, що там тренери збірної на нього звертатимуть більше уваги. Я можу тільки побажати йому успіху і щоб його мрії збулися.

- Чи складно було конкурувати з Тремулінасом, адже він спочатку мав практично гарантоване місце в основному складі?

- Звичайно. На початку сезону, коли його тільки підписали, у мене навіть були думки піти в оренду. Але після розмови з Олегом Володимировичем я вирішив все-таки залишитися. Він мені дав шанс, і я намагаюся виправдовувати цю довіру, і, дай Бог, надалі мені також будуть довіряти. Моє завдання - додавати у своїй грі, постійно посилювати свої ігрові якості.

- Яким тобі запам'ятався Тремулінас? Перейняв ти у нього якийсь досвід?

- Можу сказати, що це дуже хороший, різнобічний гравець. Багатьом крайнім захисникам варто повчитися у нього. Я для себе теж дещо помітив.

- З відправленням Тремулінаса в оренду кого ти бачиш своїм конкурентом за місце в складі?

- На моїй позиції грають Андрій Цуріков, Євген Селін, який вже тренується в загальній групі. Але думаю, не тільки вони можуть спокійно зіграти зліва в захисті, адже у нас в команді багато різнопланових футболістів. Та й я можу зіграти і в середині поля, і навіть праворуч, для мене це не викличе величезних проблем. Потрібно працювати на кожному тренуванні і поступово додавати.

- Дуже багато людей, в тому числі і президент клубу, відзначають твій прогрес. Можна сказати, що ти став відкриттям першої половини сезону для «Динамо». Як ти реагуєш на ці відгуки?

- Безумовно, мені приємно чути такі слова від президента клубу. Але я думаю, що на таких досягненнях в жодному разі не варто зупинятися. Як я говорив комусь зі своїх близьких, хочу досягти ще багато мікро-досягнень, щоб наступного року міг сказати, що я провів рік плідно і виріс.

- У недавньому інтерв'ю ти сказав, що ще не можеш назвати себе гравцем основного складу. Ця думка не змінилася?

- Я абсолютно згоден з думкою Олега Володимировича з цього приводу. Він каже, що нікому місце в складі не забезпечено. Ти повинен ретельно працювати на підготовчих зборах, приймати участь в контрольних матчах, доводити в них свій рівень, щоб у найближчому матчевому відрізку в чемпіонаті і Лізі Європи до складу ставили тебе, а не когось іншого.

- З відходом Тремулінаса в оренду тренерський штаб бачить тебе, перш за все, на місці лівого захисника. Ти сам хотів би грати в півзахисті, як раніше, ця позиція вже стала для тебе такою ж рідною?

- Якщо тренерський штаб ставитиме мене зліва, нічого не матиму проти. Я їхню думку поважаю і буду намагатися виконувати все, що від мене вимагають. Я радий, що в мене повірили, і буду намагатися покращувати свої якості.

Про перспективи вихованців клубу

- Чи відчуваєш, що вже прийшов час покоління молодих гравців - тебе, Калітвінцева, Рижука та інших?

- Думаю, що кожен футболіст повинен в першу чергу думати про тренування, працювати над собою, і рано чи пізно його час має прийти, йому повинні дати шанс. Якщо людина трудиться, допрацьовує після тренувань, «не вішає ніс» у важких ситуаціях, рано чи пізно всі ці старання повинні бути винагороджені.

Наші вихованці, молоді українці, повинні бути на виду, залучатися до першої команди, тренуватися, щоб розуміти рівень, до чого потрібно прагнути і що від них вимагатимуть.

Хлопці працюють, стараються, у них вже більше впевненості в порівнянні з першими тренуваннями та іграми. Коли тренер довіряє тобі, ти набагато швидше вливаєшся в колектив в плані футболу, розумієш партнерів швидше, на тебе ніхто особливо не кричить, тобі легше, ти вільно граєш у футбол.

- Чи слідкуєш ти за виступом динамівців, які, як і ти сезоном раніше, грають в оренді за «Говерлу»?

- Так, Ми спілкуємося - зідзвонюємося, листуємося. У всякому разі, не втрачаємо зв'язок. Вони розуміють, яким потрібно бути підготовленим, щоб заграти в «Динамо», і до цього прагнуть.

ПЕРЕКЛАД - 1927