Віталій Мутко ще раз дав зрозуміти, що не підтримує ідею створення Об'єднаного чемпіонату Росії і України з футболу. Мутко зустрівся у Сочі з міністром спорту та молоді України Равілем Сафіулліним.
«Ми торкнулися з ним питання про взаємодію в сфері футболу, - розповів Мутко ИТАР-ТАСС. - Поки ця ініціатива йде тільки на рівні клубів. Вони створили свою громадську організацію. А для юридичного закріплення необхідно, щоб домовилися національні федерації. Крім того, необхідна підтримка Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Платіні приїде сюди 11 лютого. УЄФА вважає, що Росія - така країна, яка не повинна ні з ким об'єднуватися. Я солідарний з ним - іноземний клуб, який ви впускаєте в свій чемпіонат, закриває дорогу російському, а значить це гальмуватиме розвиток вітчизняного футболу. Люди, які рухають цей проект, дивляться на нього виключно через фінансову складову. Зрозуміло, що глядачі віддадуть перевагу подивитися матч «Спартак» (Москва) - «Динамо» (Київ) замість гри, наприклад, між московським «Спартаком» і однойменним клубом з, скажімо, Нальчика. Але треба робити все, щоб «Спартак» з Нальчика не знімався і не збанкрутував по ходу сезону. Якщо є у нас вільний мільярд, краще витратити його на розвиток власного клубу».
Нагадаємо, що ідею організації Об`єднаного чемпіонату Росії і України висунули президент ЦСКА Євгеній Гінер, президент «Зеніту» Олександр Дюков, керівник Російської футбольної прем'єр-ліги (РФПЛ) Сергій Прядкін, а також голова ради директорів «Анжі» Костянтин Ремчуков.
У регламенті цього змагання планується, що у Об`єднаному чемпіонаті візьмуть участь 18 команд (9 з Росії і 9 з України). Перший розіграш чемпіонату орієнтовно заплановано провести в сезоні 2015/16. Передбачається, що річний бюджет турніру складе 1 млрд євро.