У четвер, 20 лютого, відбудеться перший матч 1/16 фіналу Ліги Європи УЄФА, в якому київське «Динамо» зіграє з іспанською «Валенсією». У зв'язку з ситуацією в столиці України, з міркувань безпеки УЄФА ухвалило рішення провести гру в Нікосії (Кіпр). Початок зустрічі на стадіоні GSP - в 20:00 за київським часом.
«Динамо»: до злагодженості через ігрову практику
З відпустки наша команда вийшла 14 січня, зібравшись на базі в Конча-Заспі. Потім «біло-сині» провели два тренувальних збори в іспанській Марбельї. Перший з них розпочався 18 січня і завершився 1 лютого, а другий тривав з 5 по 17 лютого.
Перший збір, як звичайно, був направлений на загальну підготовку команди до сезону, приведення в норму фізичних кондицій гравців. Під час другого головний акцент ставився на підготовку до протистояння з «Валенсією».
Цього року під час зимових зборів «біло-сині» провели більше контрольних матчів, ніж зазвичай. За словами Олега Блохіна, велика кількість спарингів має допомогти гравцям краще втягнутися в сезон. Також приводом до інтенсивного графіку контрольних зустрічей послужила наявність в розпорядженні тренерського штабу двох повноцінних складів. Більшість ігор динамівці так і провели - перший тайм одним складом, а другий іншим. Але ближче до матчів Ліги Європи команда вже грала більш визначеним набором гравців.
За час першого збору «біло-сині» зіграли шість матчів, в чотирьох здобули перемоги, ще два завершилися внічию. Загальна різниця забитих і пропущених м'ячів - 13:4.
На другому динамівці провели ще п'ять ігор - одну програли, інші чотири виграли. Різниця м'ячів - 17:3. Причому результати з кожним матчем другого збору ставали все краще - 0:1, 2:1, 3:1, 4:1, 8:0.
У грі в Нікосії точно не візьмуть участь дискваліфіковані Андрій Ярмоленко та Дьємерсі Мбокані, а також ще не готовий на 100% грати Євген Селін.
Зате тішить, що практично повністю відновився Денис Гармаш. Під час збору виникли певні проблеми у Євгена Хачеріді, Дьємерсі Мбокані і Джермейна Ленса, однак, за свідченням клубних лікарів, до протистояння з «Валенсією» всі гравці підійдуть в повній бойовій готовності.
«Валенсія»: награти новий склад
У грудні минулого року на тренерському містку «Валенсії» відбулася заміна. Замість пропрацювавшого всього шість місяців і звільненого у зв'язку з поганими результатами серба Мирослава Джукіча головним тренером був призначений аргентинський фахівець Хуан Антоніо Піцці, який до цього тренував клуби Південної Америки.
Команда відзначила прихід нового наставника впевненою перемогою в дербі над «Леванте» - 2:0. Проте потім в результатах команди намітився період спаду, протягом якого «кажани» провели п'ять матчів без перемог - три в чемпіонаті і дві в Кубку Короля, де суперником левантійців був грізний нині мадридський «Атлетіко».
У лютому команда вийшла на інший рівень гри, що відобразилося і на в результатах - слідом за перемогою над «Барселоною» у феєричному матчі на «Камп Ноу» (3:2) «Валенсія» каменя на камені не залишила від «Бетіса» (5:0). Останнім матчем перед грою з «Динамо» стала виїзна гра проти «Севільї» (0:0), за якою на власні очі спостерігав Олег Блохін.
Всього під керівництвом Піцці «Валенсія» провела дев'ять матчів: три перемоги, чотири нічиї, дві поразки, різниця м'ячів - 14:9. Вилетівши з Кубка Іспанії, в Прімері «кажани» займають восьме місце, маючи стільки ж очок, як сьома та десята команди першості, відстаючи на 12 очок від зони Ліги чемпіонів.
Основні проблеми нинішньої «Валенсії» криються в кадровій ситуації. Через фінансову нестабільність, яка загрожувала команді ще в січні, її покинули деякі провідні виконавці. Був проданий Каналес, по орендах розійшлися Банега, Пабон, Гуардадо, Поштіга, Рамі. Були в зимове трансферне вікно і придбання - Едуардо Варгас, Сейду Кейта, Філіп Сендерос, Вінісіус Араужо, Рубен Везу. Однак останні троє сьогодні точно не зіграють - Сендерос травмований, інші не заявлені на ЛЄ.
Зараз склад «Валенсії» далеко не такий зірковий, яким він був п'ять років тому, в лютому 2009-го, коли в складі «кажанів» динамівцям за сумою двох матчів (1:1 у Києві, 2:2 у Валенсії) поступилися Давид Сільва, Хуан Мата, Давид Вілья, Фернандо Морієнтес, Карлос Марчена, Сесар Санчес та інші.
З того складу проти «Динамо» може зіграти лише голкіпер Вісенте Гуаїта, який тоді був дублером Сесара Санчеса, та й зараз не є основним голкіпером «Валенсії» за наявності бразильця Дієго Алвеса. Хоча в першому матчі рівні шанси зіграти мають обидва, враховуючи постійну голкіперські ротацію в команді в нинішньому сезоні.
Головною ж втратою «кажанів» напередодні матчу з «біло-синіми» є травма аргентинського лівого вінгера Пабло Пьятті, який зараз є стабільним гравцем основного складу. Від нього, а також від правого вінгера, Софьяна Фегулі, який в даний момент перебуває в прекрасній формі, багато в чому залежить творча міць «Валенсії».
У центрі поля «Валенсія» грає з двома опорними півзахисниками (за відсутності травмованого Ромеу пару Фуего становить граючий від штрафної до штрафної Дані Парехо) і одним атакуючим (Варгас або Жонас). На позиції центрального нападника Піцці найчастіше використовує Пако Алькасера. Лінія оборони в останньому матчі Прімери проти «Севільї» постала у звичному варіанті: Барраган - Рікарду Кошта - Матьє - Бернат.
До речі якщо порівнювати цей склад з тими, хто зіграв за «Валенсію» в останньому матчі групового раунду Лігі Європи проти краснодарської «Кубані», то отримуємо зовсім інший її варіант: Дієго Алвес, Жоау Перейра, Руїс, Гайя, Рікарду Кошта, Фуего, Банега, Картабія (Пьятті, 75), Мічел, Пабон (Фегулі, 81), Поштіга (Пако Алькасер, 66).
Нагадаємо, що через дискваліфікацію гру пропустить захисник Віктор Руїс, а з причини травми не зможуть зіграти півзахисники Пабло Пьятті і Оріоль Ромеу.
«Динамо» (орієнтовний склад): Шовковський - Даніло Сілва, Хачеріді, Драгович, Макаренко - Вукоєвич, Велозу - Гусєв, Беланда, Ленс - Ідейє
«Валенсія» (орієнтовний склад): Дієго Алвес - Жоау Перейра, Рікарду Кошта, Матьє, Бернат - Парехо, Кейта - Фегулі, Варгас, Жонас - Пако Алькасер
Травмовані: Пьятті, Ромеу («Валенсія»)
Дискваліфіковані: Мбокані, Ярмоленко («Динамо») - Віктор Руїс («Валенсія»)