Форвард «Шахтаря» Луїс Адріано дав інтерв'ю, в якому детально розповів про свою кар'єру в Україні.
- Підписання контракту з «Шахтарем» - найкраще рішення у вашій кар'єрі?
- Безперечно. Правда, на початку було непросто. Дуже серйозне і суворе змагання на виживання... Але випробування я витримав і з тих пір сформувався як футболіст. Зросла і команда. Тепер я розумію, що мій вибір на користь «Шахтаря» - це подарунок долі.
- Вас як нападника з великими амбіціями влаштовує рівень чемпіонату України?
- Ні, звичайно. Хотілося б, щоб рівень був вищий. Проте, якщо проаналізувати нинішній чемпіонат та першість 2007 року, то в Україні спостерігається зростання. Це приємна тенденція, що з кожним роком клас команд української ліги зростає!
- Вам не здається, що чемпіоном «Шахтарю» ставати все простіше і простіше?
- Це помилка. Ви не дивіться, що «Шахтар» вже чотири роки поспіль перший. Повірте, стати чемпіоном не так просто, як здається. Нас сильно підтискають конкуренти, яких стало більше. Якщо раніше це було тільки «Динамо», то зараз в боротьбу включилися «Металіст» з «Дніпром». У поточному чемпіонаті «Шахтар» зазнав три поразки.
- Кращий сезон - коли «Шахтар» виграв Кубок УЄФА?
- Так! Я допоміг команді завоювати трофей, забив чотири голи у турнірі, включаючи гол у фіналі з «Вердером».
- Виграти Лігу Європи вдруге буде важче?
- Так. Тому що весь світ почув про «Шахтар», знає, який стиль ми сповідуємо. П'ять років тому ми були темною конячкою. Ніхто не брав нас всерйоз. Тепер же з нами рахуються. Ми заслужили повагу в Європі!
- Що потрібно «Шахтарю» для перемоги в Лізі чемпіонів? Адже «Шахтар» в числі найбагатших в Європі клубів!
- Нам не вистачає однієї штучки. Всього лише однієї. Ось тільки неясно, якої. Тому що команда дуже хороша, з дуже сильними футболістами.
- До якого типу тренерів належить Мірча Луческу?
- Мені складно визначити, тому що в моїй кар'єрі було мало тренерів, а в «Шахтарі» так і зовсім тільки Луческу. Що я можу сказати? Прекрасний фахівець! Думаю, цих слів достатньо.
- А є такі ігри, про які не хочеться згадувати?
- Такі завжди були і будуть. Гра з, тим же «Челсі» на виїзді. Найгірше пропускати вирішальні голи в компенсований час! В Україні найнеприємнішої поразки зазнали у фіналі Кубка України від «Ворскли».
- Той гол у ворота «Норшелланна» - краще б його не було або це весела сторінка вашої кар'єри?
- Це сталося, значить, так тому і бути. Початок епізоду я не бачив, тому що стояв спиною до м'ячу і обличчям до воріт супротивника. Я був сконцентрований на грі і, коли м'яч адресували мені, побіг, підхопив м'яч, обіграв воротаря і забив. Це моя робота! Нападник завжди дограє епізод до кінця. З плином часу я зрозумів, що так, це досить кумедний епізод у моїй кар'єрі. Відрікатися від нього я не бачу сенсу.
- Хто був найскладнішим захисником, проти якого ви грали?
- Ріо Фердинанд!
- А в Україні?
- Захисник київського «Динамо». Забув його прізвище. Грав проти мене в півфіналі Кубка УЄФА. Іноземець!
- Горан Сабліч?
- Ні, здається, нігерієць.
- А, Юссуф!
- Так!
- Чого ви очікуєте від найближчої гри з «Динамо»? Цей поєдинок буде важливіше ігор Ліги Європи?
- Це буде один з важливих матчів - ні більше, ні менше. Очевидно, зустріч буде непростою, тому що ми будемо грати не на рідній арені, а в Києві. До того ж «Динамо» сильно мотивоване, спробує скоротити відставання в таблиці, яке становить п'ять очок. А взагалі я дуже люблю грати проти «Динамо». Це класико!
- Одного разу ви висловили готовність грати за збірну України. Виходить, до натуралізації гравців ви ставитеся позитивно?
- До цього явища можна ставитися по-різному. Я вважаю, що якщо гравець достатньо часу виступає в країні, як Едмар, то чому ні. Думаю, натуралізація Едмара пішла тільки на користь Україні! Це не обов'язково має бути бразилець. Я говорю в цілому. І якщо Україна сама зацікавлена в натуралізації гравця, то які можуть бути питання.
- Дуглас Коста найкращим гравцем «Динамо» назвав Дениса Гармаша. Кого назвете ви?
- Теж Гармаша. Мені цей молодий гравець подобається більше за всіх у «Динамо».
- За сім років в Україні ви не стикалися з расизмом?
- Ні. На щастя, Україна і расизм - поняття несумісні. Тут досить спокійно і проявів расизму не спостерігається. У футболі теж. Немає такого, що хтось ображає когось на грунті національної неприязні. Знаєте, мене абсолютно не турбує це питання!
- Є речі, які вас досі лякають в Україні?
- Я до всього звик (сміється)! Навіть до холодної зими!
- Що в Україні краще, ніж у Бразилії?
- В Україні рівень злочинності менше. У Бразилії страшний кримінал, це давня проблема. Україна в цьому плані тиха і спокійна країна.
- За версією Алекса Тейшейри, найсмішніше українське слово - «бабуся». Вам які наші слова здаються смішними?
- Дідусь (сміється).
- «Шахтар» може бути останнім вашим клубом у вашій кар'єрі?
- Цілком. Я знайшов себе в «Шахтарі»! Це великий клуб, з яким я разом росту. «Шахтар» це моя любов. Не бачу причин, чому я не можу залишитися тут назавжди.
Переклад - 1927