Александар Драгович: "Найголовніше - щоб «Динамо» стало чемпіоном України"

Динамо Київ 1 Серпня, 08:49
У конференц-залі навчально-тренувальної бази «Динамо» Київ у Конча-Заспі відбулася презентація австрійського новачка команди Александара Драговіча. Презентацію провели генеральний директор «Динамо» Резо Чохонелідзе, головний тренер першої команди Олег Блохін, віце-президент клубу Олексій Семененко, а також селекціонер Берислав Станоєвич. Після того як Александар Драгович отримав з рук Олега Блохіна футболку «Динамо» з 6-м номером, він взяв вступне слово.

- Я дуже радий, що потрапив у такий великий клуб, як «Динамо». Радий, що поруч зі мною зараз сидить тренер високого рівня, який також був легендарним гравцем. Упевнений, що багато чому навчуся у Олега Блохіна. Сподіваюся, що за ті п'ять років, на які розрахований мій контракт, принесу чимало користі київському «Динамо».

 

- Під час процесу переговорів ви заявили, що, якщо не перейдете в «Інтер», то залишитеся в «Базелі». Але вже через тиждень ви підписали контракт з «Динамо». Що вплинуло на ваше рішення?

- Я і раніше знав, що «Динамо» Київ - великий клуб. До того ж, у «Динамо» було конкретна пропозиція, і вони дуже хотіли мене підписати. Мені Берислав Станоєвич дуже багато розповів про клуб, але коли я приїхав сюди, я побачив на власні очі, що це дійсно великий клуб, де все організовано на найвищому рівні. Тому я не шкодую, що перейшов сюди.

 

- Александар, досвід адаптації в іншій країні і команді (перехід з «Аустрії» у «Базель») допоможе вам швидше адаптуватися в «Динамо»?

- Справді, цей досвід мені допомагає. Але мені тут і так дуже просто. Мені у всьому допомагає Берислав, а також хорватські легіонери «Динамо» - Віда, Вукоєвич та Кранчар. З нетерпінням хочу якомога швидше вивчити російську мову, щоб вільно спілкуватися з усіма іншими партнерами, які мене дуже тепло прийняли.

 

- Чи розумієте зараз російську мову без перекладача?

- Звичайно, вона схожа на сербську. Багатьох слів я не розумію, проте вже зараз знаю 10-12 слів, пов'язаних з футболом. Сподіваюся, що скоро вивчу мову, і вже через 3-4 місяці буду спілкуватися з вами російською.

 

- Чи встигли ознайомитися з інфраструктурою «Динамо»? Можете порівняти її з інфраструктурою «Базеля»?

- Берислав мені показав обидва стадіони - НСК «Олімпійський» та «Динамо», а також базу, тренувальні поля, спортивний зал. Я дуже задоволений умовами тут. Звичайно, скромну інфраструктуру «Базеля» не порівняти з тією, яка є у «Динамо».

 

- Які у вас враження про Київ?

- Звичайно, Київ дуже красиве місто. Дуже радий, що тепер живу в такому місті. Дівчата в Києві теж дуже гарні. Але зараз всі мої думки тільки про футбол - про те, щоб швидше адаптуватися і заслужити місце в основному складі.

 

- Вирішили вже побутові питання? Чи знаєте, хто ваш сусід по кімнаті на базі?

- Я буду ділити кімнату з Денисом Гармашем. Я дуже багато про нього чув. Дуже шкода, що він травмувався. З нетерпінням чекаю його одужання.

 

- Хто з гравців «Динамо» вам запам'ятався по матчу, в якому ви у складі Австрії грали з Україною?

- Звичайно, я знав багатьох гравців і раніше, але пам'ятаю, що під час передматчевої установки тренери нас просили звернути особливу увагу на Ярмоленка і Хачеріді.

 

- Скільки валіз ви взяли з собою в Київ?

- Узяв із собою всього дві валізи. З часом привезу ще кілька з речами.

 

- Ваші конкуренти за місце в основному складі - Хачеріді та Віда. Як плануєте боротися за місце в складі?

- Конкуренція в «Динамо» справді дуже велика, але це тільки на користь команді. Неважливо, хто буде грати. Найголовніше - щоб «Динамо» стало чемпіоном України.