Сергій Курченко: «Я – чесний український бізнесмен»

Динамо Київ 6 Березня, 14:48
Голова СЄПЕК вважає, що в Україні проти нього розгорнули кампанію конкуренти.

«Я здивований, що потрапив до списку осіб, щодо яких Європейський союз застосував обмежувальні заходи. Але ще більше я здивований формулюванням «особа, яка підлягає розслідуванню за участь у злочинах, пов'язаних із розкраданням державних коштів та їх незаконним виведенням з України», – йдеться в заяві.

За словами Курченка, ні проти нього, ні проти пов'язаних із ним фірм не відкрито жодного кримінальної справи, а його групу компаній неодноразово перевіряли і жодних серйозних порушень не було виявлено.

«Я – чесний український бізнесмен, який завжди інвестував в Україну і саме тут зосереджений практично весь мій бізнес», – наголошено в заяві.

Курченко відзначив свою готовність надати всі необхідні документи та всіляко сприяти перевіряючим органам ЄС, щоб довести свою невинуватість.

«Думаю, те, що відбулося, – це непорозуміння, пов'язане з інформаційною кампанією, розгорнутою проти мене та групи в ЗМІ конкурентами, стурбованими активним зростанням ГК СЄПЕК.

Ба більше, низка політичних сил в Україні намагається скористатися цим в інтересах своїх спонсорів-олігархів, щоб під прикриттям неспокійної ситуації в країні заволодіти моїми активами», – запевняє Курченко.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що МВС відкрило 12 кримінальних проваджень проти фірм «Східноєвропейської паливно-енергетичної компанії» Сергія Курченка.

Слідством установлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ «Зовнітрансгаз», ДП «Петрол», ПМП «Петрол-ФОРВАРДІНГ» та ПП «Армада-Плюс») протягом 2012-2013 років ввезено на територію держави нафтопродуктів на суму 25 млрд грн для їх переробки, як давальницької сировини, та подальшого «реекспорту» за кордон.

Фактично продукцію було реалізовано на території держави без митного оформлення та сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень.