Американські сенатори просять ФІФА позбавити Росію ЧС-2014 і ЧС- 2018

Динамо Київ 8 Березня, 09:24
Американські сенатори Марк Керк і Ден Коутс відправили лист президенту ФІФА Зеппу Блаттеру з пропозицією призупинити членство Росії в цій організації, що автоматично залишить їх збірну без чемпіонату світу-2014, і позбавити Росію права на проведення чемпіонату світу-2018.

«У світлі російської військової окупації частини суверенної України ми просимо Вас екстрено скликати сесію ФІФА для розгляду призупинення членства Росії в цій організації. І зокрема - для перегляду рішення про проведення чемпіонату світу 2014 року в Росії і недопуску збірної Росії до числа учасників чемпіонату світу 2014 року», - йдеться в листі сенаторів.

«Згідно 3 статті статуту ФІФА, будь-яка дискримінація проти країни або групи людей заборонена і карається припиненням членства в організації або повним з неї винятком». Як ми знаємо, Югославія вже каралася за схожі порушення напередодні чемпіонату Європи 1992 року і чемпіонату світу 1994 року. Оскільки Росія нахабним чином демонструє неповагу до фундаментальних принципів ФІФА і міжнародного права, ми сподіваємося, що Ви погодитеся, що вона не заслуговує права ні на участь у футбольних чемпіонатах світу, ні на його проведення на своїй території», - повідомляють американські чиновники.