Луческу: «Я і раніше говорив, що хотілося б 2 березня зіграти з «Динамо»

Динамо Київ 8 Березня, 21:49
Після гри з «Іллічівцем» головний тренер «Шахтаря» поспілкувався з журналістами.





- Ви провели два контрольних поєдинки. Команда залишається в тонусі без офіційних матчів?

- Дуже складно тільки тренуватися. Добре, що були поєдинки національних збірних і в них приймали участь деякі гравці. Усі повернулися в хорошому стані. Головне, що без травм. Важливо, що сьогодні майже всі провели по 90 хвилин. Тих, хто були в збірних, завтра чекає такий же матч. І дуже важливо, що входимо в ігровий ритм. Можливо, якщо б була можливість, краще б сьогодні розпочали чемпіонат. Усі гравці та тренери з нетерпінням чекають на відновлення сезону, початок ігор. І, напевно, всі добре готові на даний момент - і морально, і фізично - до чемпіонату. Що хотілося б відзначити ще: дуже жалкую з приводу ситуації з «Чорноморцем». Ця команда ставала силою в українському футболі, і навіть на міжнародному рівні добре виглядала. Будемо сподіватися, що «Чорноморець» не зникне і в чемпіонаті так само буде силою. Це була б п'ята команда високого рівня в Прем'єр-лізі, від цього чемпіонат би виріс. Дивлячись професійно на цю сторону питання, дуже шкода Григорчука як тренера, який три роки працював, щоб підняти команду на якийсь певний рівень. Великі надії плекали і вболівальники, і всі сподівалися, що в чемпіонаті вони будуть виступати вдало до кінця. Напевно, більше терпіння треба було всім в Одесі: взяти паузу, почекати, поки все заспокоїться. Мене і дивує, і мені дуже шкода, що зникає команда в чемпіонаті. Через це він стає тільки слабкішим. Хотілося б, щоб «Чорноморець» був тим клубом, який ми бачили в цьому чемпіонаті до теперішнього моменту. Всі напевно чекають початку чемпіонату. Це позитивний момент для всіх. Це в якійсь мірі буде сприяти тому, щоб вболівальники знову повернулися на стадіони, були поруч зі своїми клубами. Це позитивно для всієї країни. Футбол значить дуже багато для всіх без винятку.



- Тури були перенесені, але не зрушать календар чемпіонату. Таким чином, матч з «Динамо» призначений на квітень. З вашої точки зору, це позитивно?

- Я і раніше говорив, що хотілося б, звичайно, 2 березня грати з «Динамо». Якщо ж ні, то хоча б з «Таврією» почати. І абсолютно нормально, щоб для цих матчів знайшли потім певні дати, а зараз тривав чемпіонат, як і було заплановано. В іншому випадку треба було б весь чемпіонат перерозподіляти, тому... Тим більше звільнилися дні, коли ми повинні були грати в Європі, - ніхто більше не приймає участі в єврокубках. Тому можна буде у ці дні вклинитися, зіграти матчі чемпіонату. Це, напевно, найкращий варіант. Чемпіонат продовжується, між чотирма клубами все одно триває боротьба за чемпіонство. За винятком «Чорноморця», який вже не зможе, напевно, битися за високі місця, чотири клуби будуть продовжувати боротьбу за золото, за місця в Лізі чемпіонів. Звичайно, добре було б, якби «Чорноморець» і «Металург» донецький додалися до цих чотирьох команд. А якщо «Чорноморець» знайде компроміс з гравцями, які пішли, то, можливо, повернеться в цю гонку. На всіх тренерах, на всіх футболістах лежить велика відповідальність: спробувати зробити все можливе, щоб згладити ту неприємну ситуацію, у якій зараз перебуває країна. Щоб погляди людей все ж були на футболі.