Колишній гравець київського «Динамо», відомий футбольний експерт Олег Венглинський для 1927.
kiev
.
ua
прокоментував тривалу паузу в УПЛ, її вплив на подальшу гру команд, та спрогнозував, хто боротиметься за п’ятірку першості прем’єр-ліги.
- На Вашу думку, вже настав час поновити чемпіонат?
- Звичайно, що настав. Перш за все - чим раніше розпочнемо, тим краще. Вболівальники скучили за футболом. Час йде, вже всі команди давним-давно підготувалися і готові до старту чемпіонату. Я не думаю, що будуть якісь інциденти, тому що вже проводились матчі європейської рангу: «Дніпро» приймав «Тоттенхем», «Шахтар» - «Вікторію». Жодних інцидентів не виникло. Футбол завжди був поза політикою, тому я думаю, що нічого поганого трапитися не може.
- Тобто ультрас під силу забезпечити правопорядок на стадіонах?
- Люди приходять на футбол щоб подивитися гру. Побачити свою улюблену команду, а не для того, щоб там з'ясовувати якісь стосунки. Думаю, що все буде нормально і перший тур пройде без ексцесів.
- На скільки перенесення матчу «Динамо» – «Шахтар» вплине на його хід та характер?
- Тут важко сказати. Це лише перший тур. «Динамо» і «Шахтар» вже провели в єврокубках матчі, вже дещо відчули «смак гри». Інші команди лише стартують. Сказати однозначно: добре це чи погано, - тут важко. Саме тому ми й не знаємо, як би закінчилася ця зустріч. Я думаю, такій команді як «Динамо» Київ байдуже з ким і як розпочинати чемпіонат. Перед «біло-синіми» поставлено конкретне завдання: це боротьба за призові місця в чемпіонаті та за Лігу Чемпіонів. Тому я не думаю, що варто надавати великого значення тому, з ким грати у першому турі. Як завжди, потрібно грати кожен матч на перемогу. Я впевнений, що динамівці так і будуть робити. Немає жодної різниці, в котрому турі кияни зустрінуться з «гірниками». Чемпіонат - це не лише одна гра з «Шахтарем». Так, вона вирішуватиме певні нюанси, розподілятиме турнірне становище. Але крім гри з «Шахтарем» є ще багато турів.
- На скільки зупинка чемпіонату вплинула на самі команди?
- Безумовно, це обійшлося, як мінімум, додатковими витратами. З позиції колишнього гравця скажу, що довгі збори футболісти не дуже люблять, тому що тренуватися і не грати - завжди важко. Збори, підготовка - це важка робота. Найголовніше, що хлопці вже були готові до старту. Тренерські склади всіх команд постаралися до 1-2 березня підвести свої колективи до оптимальної форми, але пауза затягнулася. Я думаю, що хлопці з нетерпінням чекають чемпіонату. Зрозуміло, що футболісти та вболівальники скучили за футболом. Я не думаю, що затягнута зимова пауза якось особливо відгукнеться на грі команд.
- «Металіст» та «Чорноморець», у зв’язку з кадровими проблемами, зможуть втриматися в п’ятірці найсильніших?
- Думаю, їм буде важко. «Металіст» втратив головного тренера. За його словами стає зрозумілим те, що команда дуже погано готова до сезону. Особливо в тому плані, що не всі легіонери пройшли збори. Особливої підготовки, як такої, не було. Вона була «зім'ята», а для хорошого фундаменту потрібна хороша підготовка. Тому я вважаю, що «Металіст» боротиметься лише за Лігу Європи.
У «Чорноморця» й так була невелика лава запасних, а зараз після того як пішли 5 футболістів - їм дуже буде важко. Для інших команд - це добре. Вони можуть наздогнати і перегнати, увірватися в зону Ліги Європи. «Чорноморець», звичайно, «без бою» путівку не віддасть, але їм буде теж буде непросто.
Розмовляв Станіслав Романов