Колишній гравець київського «Динамо» Олег Саленко для 1927.com.ua, прокоментував запізнення старту українського чемпіонату та назвав одну з основних причин того, чому «біло-синім» не вдається налагодити гру.
– Незаплановані товариські матчі підуть на користь нашим командам?
– Звичайно. Тим паче після такої тривалої перерви не зрозуміло хто в якому стані знаходиться. Я думаю, це дуже необхідно нашим командам - проводити товариські матчі, щоб подивитися хто в яких складах розпочинатиме гру. Зараз проблеми і з іноземними футболістами: хто приїжджає, а хто ні.
– 15 березня – оптимальна дата для початку чемпіонату?
– Вже варто почати грати. Все-таки спробувати відновити чемпіонат. Невідомо які команди гратимуть, які ні і в якому вони стані взагалі. Тому потібно стартувати…
– «Динамо» вилетіло з Ліги Європи. Поразка «Шахтарю», фактично, означатиме втрату шансів на перше місце. Можливо, щось варто змінити?
– Зараз немає резону цього робити. Команді необхідно зрозуміти хто гратиме далі. Як мені відомо, деякі іноземні гравці хочуть змінювати клуби. Також невідомо в якій зараз гравці формі і який у нас буде чемпіонат. Тому необхідно перечекати цей період і закінчити сезон. Багато питань виникатиме - по ходу чемпіонату шукати на них відповіді.
– Якщо «Динамо» програє «Шахтарю» в Києві, якими будуть подальші дії Ігоря Суркіса? Це вагома причина для зміни тренера?
– Немає сенсу, адже не зрозуміло яким буде чемпіонат надалі. Необхідно заспокоїтися всім, закінчити чемпіонат і далі за результатами дивитися. Якби ж перше місце було пріоритетом, а так – друге та потрапляння в Лігу Чемпіонів. Ось це головне виконати. Щоб мати хороший заділ на наступний рік. Це найнеобхідніше. Потрібно зберегти команду в такому складі, який зараз є.
– В чому основна причина невдалої гри київського клубу? «Динамо», останнім часом, не демонструє гру високого рівня…
– Те, що сьогодні коїться в країні - це величезна проблема. Зараз важко розмовляти про щось серйозне. Велика проблема - це перенасиченість «Динамо» легіонерами. Керівництву потрібно відпускати гравців, які не грають. Деякі гравці, я думаю, самі хочуть піти. Потрібно вибирати оптимальний склад.
– Кінцівка нашого чемпіонату буде дуже цікавою?
– Сюрпризів буде дуже багато, тому важко щось прогнозувати.
Розмовляв Ігор Гусаков