Віктор Вацко: «Для мене це дикість»

Динамо Київ 24 Березня, 15:35
Відомий футбольний коментатор Віктор Вацко у своїй конференції на matchday.com.ua розповів про суворі реалії деградації дитячо-юнацького футболу в Україні та план дій для вирішення цієї проблеми.

-

Я думаю, що лише наївна, далека від реальності людина вірить у відсутності корупції в дитячо-юнацькому футболі. На жаль, Ваш випадок - не поодинокий.

Для мене особисто це дикість. Дикість, яка частково дає відповідь на запитання, чому ми часто досягаємо успіхів на дитячо-юнацько-молодіжному рівні, а потім, на дорослому рівні, юні «таланти» кудись зникають.

Як із цим боротися? Це повинен робити кожен клуб локально. По-перше, тренерам, що працюють з дітьми створити належні умови, в тому числі й матеріальні, включно із системою бонусів за підготовку гравця. Але й контролювати роботу цих тренерів, вимагати не результату на табло, а саме підготовки гравців. По-друге, суворо карати хабарників - звільнення негайне з подальшою неспроможністю працювати у дитячо-юнацькому футболі. Але тут потрібно дуже обережно підходити до кожного окремого випадку, оскільки батьки теж бувають - ого-го. Приведуть лісоруба, який на м*яч гавкає, а потім розповідають, що їх синочок-Мессі не потрапив у школу, оскільки тренер вимагав хабаря. Такі випадки теж бували.

Я думаю, що економічна ситуація в країні багатьох підштовхне до раціонального використання вітчизняних «ресурсів», а грамотних мудрих власників клубів до інвестицій у власні дитячо-юнацькі академії і відповідного жорсткого контролю.

Я хочу вірити у краще, -

написав коментатор, який вже попрацював на адміністративній посаді в ФК «Карпати» (Львів)

.