Кубок України. «Металіст» – «Динамо» 2:3. Епілог

Динамо Київ 27 Березня, 12:53
Здобувши перемогу над «Металістом» у матчі 1/4 фіналу Кубка України 3:2, київське «Динамо» нарешті перервало трьохматчеву серію з поразок у дуелях із харків’янами.

Востаннє «Динамо» перемагало «Металіст» майже два з половиною роки тому – у листопаді 2011-го, також у Харкові (2:1, двічі відзначився Браун Ідейє).

Перемога над «жовто-синіми» стала першою для Олега Блохіна в якості головного тренера «Динамо»:

- У психологічному плані сьогоднішня перемога для нас дуже важлива. Ми давно не могли перемогти «Металіст» на його полі, й перед матчем я попросив хлопців порушити цю неприємну для нас традицію.

Довгоочікувана звитяга видалася для «Динамо» впевненою, але нервовою. Головним фактором позитивного результату стало те, що спрацював план тренерського штаба на цей матч:

- Ми грали в такому ключі, в якому планували – другим номером. Десь помилялися, десь нам щось вдавалося. «Металіст» грав на своєму полі й також створював моменти, але якби ми забили пенальті за рахунку 3:1, нам було б набагато простіше довести цей поєдинок до переможного завершення. Не знаю, як для глядачів, але для мене такі кінцівки дуже важкі, –

резюмував наш головний тренер

.

Для здійснення плану на гру наставник «біло-синіх» посилив центр поля. Поруч з опорними півзахисниками Мігелем та Огнєном Вукоєвичем зі стартових хвилин грав Денис Гармаш, який також діяв доволі глибоко й своїми підключеннями та проривами з глибини розганяв стрімкі атаки динамівців. У той же час центральні півзахисники «Динамо» не дозволили розвернутись на повну основній креативній силі харків’ян – Клейтону Хав’єру.

До того ж, гру нашої команди, як і в минулому матчі, посилили заміни. Цього разу з перших хвилин грав герой минулого поєдинку Олег Гусєв, проте й Джермейн Ленс, який вийшов замість нього, також посилив атаку своєю активністю. Такі активні виходи на заміну не можуть не тішити Олега Володимировича:

- Я радий, що в нас на лавці для запасних є гравці, які готові в будь-який момент замінити втомленого партнера та зробити свій внесок у перемогу команди.

У цьому матчі, як і в наступному, динамівський захист буде послаблений через відсутність основного центрбека Євгена Хачеріді. Проте «Металіст» в атаці також мав певні проблеми, тому й на цій ділянці поля харків’яни не змогли здобути перевагу. Але в ті моменти, коли захист «біло-синіх» помилявся, на допомогу приходив Олександр Рибка, який провів ще один матч на високому рівні. Хоча й він був безсилий у двох епізодах, в яких у наших воротах побували м’ячі.

Не може не радувати, що основній проблемі осінньої частини сезону – реалізацією гольових моментів – динамівці нарешті дали лад. Навіть відсутність найкращого бомбардира команди, Дьємерсі Мбокані, не зіграла із «біло-синіми» злий жарт, адже в «Динамо» є інший голеадор – Браун Ідейє, який вистрілив дублем у важливому матчі.

Важливою була боротьба й на флангах, де у харків’ян грають чи не найсильніші на даний момент гравці – Азеведо, Марлос. Вінгери «Динамо»: Ярмоленко, Гусєв та Ленс, який вийшов наприкінці матчу, постійно навантажували своїх візаві роботою у відборі. Зазначимо, що якщо ще лівим флангом підопічні Рахаєва атакували доволі часто, то на правому Макаренко повністю переграв своїх опонентів.

Чергова локальна задача виконана – команда пробилася до наступного раунду за доволі непоганої гри. Але найкращою в році цю гру Олег Блохін не хоче називати:

- Найкраща гра у цьому році? Не став би говорити так однозначно. По-перше, мені сподобався не лише цей кубковий матч, а й наш виїзний поєдинок проти «Валенсії» в Лізі Європи, а, по-друге, попереду ще багато ігор – проти «Дніпра» й того ж «Металіста», проти «Шахтаря». Подивимося, що буде далі.