Почали ми розмову з найбільш актуального:
- Як себе почуває Гусєв?
- Значно краще. Проведене після повернення в Київ обстеження показало, що його стан більш оптимістичний, ніж вважалося «по гарячих слідах». А ось стоматологам доведеться з ним попрацювати.
- Кажуть, в кінці тижня йому будуть дозволені легкі пробіжки...
- Поки я не отримав на це санкції лікарів. Але як тільки вони дозволять - Олег відразу почне бігати.
- Поспішати з його поверненням на поле після такої травми ви, мабуть, не станете?
- Це знову ж таки залежить не від мене. Хвору людину на тренування або на матч я випустити не маю права. А якщо говорити про зіткнення з Денисом Бойко, яке і призвело до травми Гусєва, то суддя в цьому епізоді мав дати воротареві жовту або червону картку і призначити пенальті. У всякому разі, в цьому мене переконав перегляд моменту на відео в різних ракурсах.
- Ви вважаєте, що був фол - тобто Бойко атакував Гусєва навмисно?
- Про те, чого хотів в даному випадку воротар, судити не візьмуся. Але порушення, з моєї точки зору, було очевидним. Назвіть позицію Блохіна суб'єктивною, але Гусєв - то стояв боком до Бойка і не бачив, звідки воротар вилітає.
- Напевно, складно одним або декількома словами передати ті емоції, які ви пережили тоді біля лінії поля?
- Мені здалося, що людині відбили півголови. З боку неможливо було зрозуміти, що відбувається: Олег лежить, а навколо - паніка. І якби не прийшли на допомогу гравці «Дніпра», все могло закінчитися плачевно. Джабі Канкаві треба поставити пам'ятник - він врятував Гусєву життя!
- Ігор Суркіс зізнався, що після того інциденту в середині першого тайму найменше думав про гру. А що допомогло вам зосередитися на подіях на полі?
- Це було важко: що сталося вибило з колії і гравців, і тренерів, змінивши ситуацію на всіх подальших подіях. Ми на лаві дійсно довго не могли розібратися в події: Олег упав, йому надали допомогу і понесли на носилках в карету «швидкої». Тільки потім мені сказали, що у Гусєва запав язик, і він кілька секунд не міг дихати. До моменту, коли дізнався про це, вже довелося взяти себе в руки: був зобов'язаний негайно перебудувати гру. Робити першу заміну так рано я, звичайно, не планував.
- Що відбувалося в роздягальні в перерві матчу? Кажуть, футболісти не стільки думали про план на другий тайм, скільки розпитували лікарів про новини з лікарні, в яку відвезли Гусєва.
- Були такі розмови. Багато хлопців перебували в прострації, про концентрацію перед початком другого тайму і мови бути не могло. Словом, усім тим, хто зараз говорить, що те, що трапилося з Гусєвим не могло вплинути на нашу гру, слід було б хвилину-другу провести в тій роздягальні.
Напруга просто витала в повітрі. Футболісти - живі люди, і якщо їх друг тільки що був на волосок від загибелі, чи можна думати про щось інше? Ось з середини першого тайму гра і потекла в зовсім іншому руслі. Напевно, тому Денис Гармаш в одній з атак, коли йому напереріз кинувся Бойко, не ризикнув піти на м'яч головою.
- Після матчу зГусєвим спілкувалися - в автобусі, в літаку?
- Розмовляв з ним ще в роздягальні. А прямо з борту літака Олега забрали в Києві в «Борис», і я з тих пір майже цілодобово тримав контакт з лікарями: який результат повторного обстеження, чи немає ускладнень? Слава Богу, новий діагноз за багатьма пунктами спростував старий.
- Повертаючись до турнірного становища вашої команди: є думка, що поразка від «Дніпра» не просто ускладнила ситуацію, але і зробила шанси на золото мінімальними. Згодні або готові посперечатися?
- Подивимося по кінцевому результату. Зрозуміло, що результат матчу в Дніпропетровську нас не влаштував, я це визнаю. Але і сказати, що суперник переграв «Динамо» по всіх статтях, не можу. Якби «Дніпро» перевершив нас тактично або технічно, я б сперечатися не став. Але сказав на прес-конференції і готовий повторити зараз: у таких матчах перемагають ті, хто відкриває рахунок.
Ми допустили в обороні дві помилки, після яких суперник забив два м'ячі, а самі двома помилками дніпропетровців скористатися не зуміли. Ось і все.
- Досить нервовою вийшла кінцівка харківської зустрічі з «Металістом»: Браун Ідейє не реалізував пенальті, а Айїла Юссуф, забивши другий м'яч, поставивши гру на грань додаткового часу. Довелося понервувати?
- А я пропоную поглянути на ситуацію з протилежного боку: не промахнись Браун - і рахунок 4:1 на нашу користь вже ні у кого не викликав би сумнівів. І тим більше тривоги.
- Коментуючи відбулася днями жеребкування півфіналу Кубка України, де вам дістався «Чорноморець», ви зізналися: чекали «Шахтар». Якщо не секрет, чому?
- Якщо за рідкісним винятком нам траплялися в цьому кубковому турнірі команди прем'єр-ліги, а в чвертьфіналі довелося грати з «Металістом», то чому б, для повноти абсурду, чи не звести нас за крок до фіналу з гірниками. Чого вже тут розмінюватися на дрібниці? (Посміхається ).
- Ігор Суркіс на цю ж тему сказав, що здивований, що грати з одеситами не доведеться на виїзді...
- (Сміється). Ось-ось, тут я з нашим президентом згоден на двісті відсотків!
- Вас особисто, як я розумію, жереб давно перестав дивувати.
- На всі пов'язані з цим сюрпризи і підводні течії давно не звертаю уваги. Що толку замислюватися над тим, що не в змозі змінити? Але іноді буває просто смішно.
- Центральні захисники в «Динамо» чудять цієї весни однаково: після передач Євгена Хачеріді та Александара Драговича головою назад воротареві були пропущені голи в матчах з «Таврією» і «Дніпром». Крім осуду при розборі якісь санкції у подібних випадках передбачені - якщо помилки впливають на результат?
- У переліку штрафних санкцій, які особисто я можу накладати, їх немає. У президента повноваження, звичайно ж, ширші. Але знаєте, якби у мене було право карати за такі речі, я б ним не скористався. Ви подивіться Лігу чемпіонів - які помилки роблять кілька більш імениті виконавці. Це футбол, тут всяке трапляється. І невідомо, сам гравець помилився чи йому хтось невірно підказав. І ще: якщо карати за помилки захисників, то доведеться штрафувати і нападників, які не забивають з двох метрів.
- На Хачеріді, як я розумію, ви не зможете розраховувати ще два тижні...
- Схоже, що більше. Жені запропонована фізіотерапія, він поки навіть не бігає. Лікарі точних термінів не називали - як я розумію, пошкодження підколінного м'яза потребує консервативного лікування. А скільки часу воно займе - одному Богу відомо. Але якщо обійдеться двома тижнями, я буду тільки радий...
Переклад - 1927