Маркевич: «Відповів однозначним «НІ» на пропозицію працювати в Росії»

Футбол України 9 Квітня, 14:26
Екс-тренер збірної України Мирон Маркевич прокоментував рішення ФФУ відмовитися від турне по Америці і взагалі не проводити товариські матчі до початку відбору на ЧЄ-2016.

- Це однозначно погано, -

без роздумів почав розмову Мирон Богданович

. - Дивна ситуація виходить. Збірна зобов'язана проводити контрольні поєдинки, адже як інакше їй готуватися до відбіркових матчів? Мені складно сказати, чому так вийшло і з чим це пов'язано, але це точно ненормальне явище.

- Ви також були тренером нашої збірної. Якби така ситуація виникла у вас, що б ви зробили, щоб уникнути подібної оказії з відсутністю ігор?

- Я б зробив усе, що від мене залежить, аби у гравців національної збірної була практика ігор, саме в національній команді. Знову-таки, повторюся, я не в курсі, чому так сталося і тут вам би краще задати ряд питань керівникам Федерації футболу України або головному тренеру. Цікаво, як це так вони домовлялися, що в підсумку немає ігор?

- Збірна також відмовилася від турне по Америці, де повинна була зіграти три матчі проти Кореї, Венесуели та Аргентини, посилаючись на відсутність мотивації у гравців, і те, що у них в травні - червні відпустки. Це нормальний привід. Як так, гравці не хочуть грати за збірну?

- Справді, так і є, що травень-червень - це пора відпусток, але ж є липень і серпень. Тим більше, що перший матч відбору на чемпіонату Європи 2016 року у збірної запланований на перші числа вересня (

8 вересня, домашній поєдинок проти збірної Словаччини

). Розумієте, до початку відбіркового циклу збірна просто зобов'язана провести три-чотири поєдинки, тут не може виникати жодних питань.

- Мирон Богданович, а бути може, варто було не скасовувати турне, а повезти в Америку, скажімо тих, хто хоче грати за збірну. Тих хлопців, які не завжди викликаються. Переглянути найближчий резерв?

- Ні. Це не вихід. Везти другосортних футболістів, скажімо так, немає ніякого сенсу. Навіщо? Щоб зганьбитися? Я розумію гравців, відпустка, сім'я... Все зрозуміло, але, знову-таки, чому б не зіграти наприкінці липня або в серпні? Потрібно шукати якісь варіанти, шукати спаринг-партнерів. ФФУ зобов'язана надати збірній можливість нормально готуватися до матчів відбору.

- На презентації нової форми збірної України був озвучений варіант проведення товариського матчу збірної України проти збірної Каталонії. Можлива дата проведення матчу, до речі, дуже цікава - 30 грудня. Чи є сенс грати напередодні Нового року?

- 30 грудня? Хм... А хто, цікаво, погодиться грати в цей день? Адже це теж пора відпусток. Кого можна зібрати 30 грудня, я не розумію. Така дата однозначно не підходить.

- А, взагалі, чи має сенс грати проти збірних рівня Каталонії?

- Дозвольте не погодитися щодо «чи є сенс». Наскільки мені відомо, то в збірній Каталонії грають дуже пристойні футболісти. Каталонія - хороша команда, але не грати ж 30 грудня! З цією збірною можна зіграти в інший день. Потрібно вибрати таку дату, щоб було комфортно для гравців збірної.

- Є такі чутки, що вас хочуть бачити головним тренером «Ростова». На вас виходили з пропозицією представники цього клубу?

- Нічого такого я не знаю. Перший раз чую. Так, мені дзвонили з Росії, не зовсім зрозумів, хто саме це був, і запитували, чи розглядаю я взагалі можливість роботи там. Я відповів однозначним «НІ». А тим більше очолити «Ростов»...