Новий головний тренер київського «Динамо» Сергій Ребров розповів sport.ua про перспективи гравців «Динамо» та їх майбутнє.
(Перші частини читайте ТУТ і ТУТ)
- Чи штрафуєте Ви за зайву вагу?
- Звичайно.
- А що за історія з Романом Безусом, коли Ігор Михайлович каже, що він знизив вимоги до себе, у нього зайва вага, і тому не потрапляє до складу. Потім дає інтерв’ю батько Романа і каже, що Рома майже весь сезон грає через біль. Де істина?
- Але батько ж нічого не говорить про зайву вагу. Те, що грає через біль, це так. Він професіонал, старається, працює. Але те, що він, на жаль, не привів свою вагу у норму, таке є. У мене була розмова з Ромою, він розуміє свої проблеми. Я сподіваюсь, він буде з ними боротись, і до початку сезону підійде у гарній формі.
- Роман свого часу говорив, що роздумує піти в оренду. Зараз таких думок немає у нього?
- По-перше, все залежить від психології самого футболіста. Будь-яка команда, яка хоче добиватись результатів, не може мати у своєму складі 10-12 гравців. Це повинно бути 18-20 футболістів, які можуть в будь-який момент замінити тих гравців, які отримали травму або за якихось інших причин. Для цього повинен бути сильний характер, працювати на тренуваннях – тільки так можна потрапити у основний склад. Багато футболістів, які одразу не потрапляють у основний склад, починають давати інтерв’ю, в яких кажуть, що хочуть піти, «напевно, ми дуже сильні футболісти, а тут нас не розуміють», - таких інтерв’ю багато, від Роми я таких слів не чув. В особистій бесіді він сказав, що розуміє свої проблеми, готовий працювати і доказувати все тут. Подивимось.
- Хто дійсно до вас підходив та висловлював бажання піти в оренду?
- Ніхто не підходив. Президент сказав, що зараз обставини в Україні не зовсім спокійні, якщо з легіонерів хтось не готовий боротися за цей клуб, працювати, ми розглянемо пропозиції. Говорити про це в пресі – неправильно. Можна напряму з президентом.
- Хтось з гравців вам на 100% в команді не потрібен?
- Я зараз не можу так судити. Говорив про це Ігореві Михайловичу. Ми повинні пройти перші збори, подивитись на бажання хлопців працювати далі, а тоді робити якісь висновки.
- Перший збір буде чимось кардинально відрізнятись від зимнього?
- Літом він коротший. Взимку є більше часу закласти фундамент. Влітку маємо місць, і, на жаль, деякі футболісти будуть у своїх збірних. Зате є плюси – можна подивитись і задіяти молодих футболістів з молодіжних команд. Звісно, на перших зібраннях закладається фундамент і видно бажання гравців грати за команду.
- Кого з молодих берете?
- Будемо дивитись по позиціях. Повернеться Люлька і Рибалка з оренди. Повернеться Буяльський – обов’язково поїдуть на перший збір. Візьмемо когось з молодіжної команди, з U-19.
- Тих хлопців, які в оренді, вистачає для складів, чи пропонували Ви посилити якусь позицію?
- Ми розмовляли, звісно. Будь-яка команда потребує підсилення, як би вона не закінчила чемпіонат. Ми говорили з Ігорем Михайловичем. Можливо, це будуть «точечні» зміни. Перш за все, потрібно пройти перший збір і визначитись, хто залишиться в команді, хто хоче тут грати.
- Ви говорили про орендованих українців, а орендовані легіонери? І.М. говорив, що йому потрібен Мехмеді? Як він вам?
- Звісно, якщо футболіст проявив себе в чемпіонаті Німеччини – це про щось говорить. Якщо футболіст йде в оренду, він має потрійну мотивацію, хоче довести, що може грати. Сюди часто приходять думаючи, що наш чемпіонат слабший, але коли вони стикаються з ешелонованою обороною і безкомпромісною боротьбою – їм потрібен час на адаптацію. Ті футболісти, які проявили себе в чемпіонатах, можливо потраплять в заявку на збір. Будемо дивитися на їхній стан.
- З лівих захисників повертаються Попов, Тремулінас, ще є Макаренко. Кому ви віддаєте перевагу?
- Темулінаса можуть викупити, він дуже якісний футболіст, досвідчений. Але якщо повернеться, думаю, він допоможе київському «Динамо». Потрібно подивитися на зборах його стан і бажання далі грати в цій команді.
- Чи є у Кравця майбутнє в «Динамо»? За чиєю ініціативою був перепідписаний з ним контракт?
- Ми розмовляли з Ігорем Михайловичем з приводу Артема. В мене ніяких претензій до нього немає. Він працює, він старається. Але йому важко боротися за місце у складі з такими нападниками, як Мбокані і Браун. Тому, на жаль, він не потрапляв навіть у 18. І я вдячний Артему, що він це правильно переносив і підписав контракт на рік. Пообіцяв, що він буде намагатися працювати. Подивимося, все визначиться після першого та другого зборів. В «Динамо» не може бути тридцять людей, які не будуть підходити. Будемо шукати місце, час ще буде до закриття трансферного вікна.
- Скільки хороших воротарів має бути в «Динамо»?
- Три основних воротаря, на яких ми розраховуємо. Є воротарі молодіжних команд, які заявлені за першу команду. У всякому разі в «Динамо» ніколи не було проблем із воротарями. І зараз я бачу в молодіжній команді дуже перспективні й гідні воротарі, які прогресують.
- Шовковський готовий розпочати свій 22 сезон в команді, чи він поки ще в роздумах?
- Він то готовий, але буде розмовляти з президентом. Як вирішить президент. Я сказав свою думку. Це досвідчений воротар, звичайно він потрібен команді. Сезон, думаю, він точно зможе нам допомогти.
- Ви розраховуєте на Бойка?
- Якщо Денис сам не хоче повертатися, то як можна на нього розраховувати? По-моєму, там є право викупу, подивимося.
Продовження читайте ТУТ.