Хацкевич: «Український народ об`єднується в бажанні дати відсіч тим, кому вигідне це кровопролиття і Україна свою землю не віддасть»

Динамо Київ 14 Вересня, 11:46 858
Хацкевич: «Український народ об`єднується в бажанні дати відсіч тим, кому вигідне це кровопролиття і Україна свою землю не віддасть»    | 19-27
Старший тренер «Динамо-2» білорус Олександр Хацкевич повністю підтримує український народ у боротьбі за щасливе майбутнє.

- Як тобі живеться в Києві?

- Озирнись по сторонам. Начебто все йде, як завжди, і слідів війни ніде не видно. Працюють кафе і ресторани. Гуляють люди. Вони сміються, лаються, цілуються - як ще в сотні столиць по всій земній кулі. Але, звичайно, всі відчувають, що війна поруч. Народ об'єднується в бажанні дати відсіч тим, кому вигідне це кровопролиття. Ще раз кажу: люди тут трохи інші, більш вільні, ніж ми, - цитує Хацкевича pressball.by.

- Твій багаторічний партнер по «Динамо» Олександр Шовковський зізнавався, що ходив на Майдан. Яке твоє ставлення до тих подій на площі?

- Я тут живу і, безперечно, поділяю позицію українського народу. Всі втомилися від Януковича. Бізнес у людей віджимали зі страшною силою, нахабно і нічого не пояснюючи. Людина просто втратила все моральні орієнтири.

- Багатьох зараз закликають до армії. Люди йдуть туди з бажанням?

- У минулі вихідні я був на весіллі. Даша Кочергіна (дочка прославленої радянської гандболістки Тетяни Кочергіной) виходила заміж. А на наступний день її чоловік поїхав в зону дій АТО - разом з друзями. Причому необхідну екіпіровку вони придбали на свої кошти. Люди впевнені, що Батьківщину треба захищати. Здається, це важко зрозуміти: людина тільки одружилася, її ніхто не закликає, а вона все одно йде на війну. І дружина, треба віддати їй належне, його відпускає. Я часто проїжджаю повз військкомати і завжди бачу багато людей. Деяким по 50, а то і по 60 років. Вони всі служили в Радянській армії і мають необхідні навички. Так і пояснюють військкомам: мовляв, краще пошліть нас, ніж молодих хлопців, які й автомата-то в очі не бачили.

- Як ти ставишся до подій на сході країни?

- Дуже негативно. У мене друзі по всій Україні, і те, що розповідають люди зі східних областей, різко контрастує з тим, що показують по російському телебаченню. І вони, і їхні батьки чомусь не рвуться в Росію і не збираються відділятися від України. Їм я довіряю більше. Тому що по російським і українським каналам йде практично одна і та ж картинка, але зі взаємовиключними коментарями. Знаю тільки, що в цій війні переможців не буде, вона може тривати нескінченно. Україна свою землю не віддасть. Але й ті, хто розв'язав цю війну, просто так не підуть.

- А навіщо це Росії треба, як гадаєш?

- Не знаю, може, їй потрібна Одеса та узбережжя, може, алчевський завод ще, хто знає. Донбас, там же вугілля... Хоча, з іншого боку, у Росії природних ресурсів більше, ніж у кого б то не було в світі. Навіщо ще ці території? Ніхто толком не знає відповіді на це питання.

Читайте також: Олександр Хацкевич: «Ніколи ще не ховав настільки близької людини»