До вашої уваги остання, 5 частина, інтерв`ю для Sport.ua головного тренера «Динамо» Сергія Реброва, в якому він розповів про відносини гравців та Ультрас, гру «Динамо» у «три нападники», перспективу роботи Андрія Шевченка у тренерському штабі «Динамо» та ще багато цікавого.
(1 частина, 2 частина, 3 частина, 4 частина)
- До речі, після гри усі хлопці, дружно, пішли до сектору Ультрас. Нарешті з’явилась така традиція: дякувати вболівальникам усією командою?
- Ви зрозумійте, коли є певний успіх, виграли Кубок, хлопці також із задоволенням пішли до вболівальників. Я сам, коли ще був футболістом, дуже сильно хвилювався із-за певних моментів. Коли ти програєш або не досягаєш певного результату в чемпіонаті, то зрозуміло, що в тебе настрій не дуже гарний. Інколи не має не те, що бажання, а ти просто забуваєш підійти і віддячити вболівальникам. В Європі, звичайно, такого нема. Зараз гравці пішли, оскільки розуміють, що вони дещо зробили для вболівальників і хочуть їм віддячити за їх підтримку, яка їм, в останніх іграх, дуже сильно допомагала.
- Ви після гри приходите на прес-конференцію і розповідаєте, якою була гра на вашу думку. Як ви вважаєте, чи потрібно через пресу доносити до вболівальників вашу думку, думку футболістів?
- На рахунок чого?
- На рахунок гри, атмосфери в команді?
- Я вважаю, що будь-яке інтерв’ю тренера чи футболіста цікаве для вболівальників. Особливо після гри чи під час гри. Ясно, що це більше привертає вболівальників до футболу, тому що побачити емоції футболіста під час гри, в перерві, після матчу вболівальникам цікаво. Я вважаю, що це правильно. Інколи і футболіст, і тренер може вимовити якісь різкі фрази. Це те, що полюбляють вболівальники після гри. Це привертає увагу вболівальників.
- А коли футболісти «Динамо» будуть ходити в мікс-зону?
- Так вони наче ходять…
- Ні, навіть після останньої гри, із «Зорею», ніхто не піднявся.
- Я запитаю і оштрафую.
- Чому «Динамо» не грає у двох нападників, маючи Мбокані і Брауна? Тим більше, ви готові запрошувати Мехмеді.
- А чому не в 3 нападники? Я б не сказав, що Ярмоленко і Ленс це гравці оборони. Тоді ми граємо у три нападники. Мбокані, Ярмоленко, Ленс. Здається, в останніх іграх усім це подобалось і нічого поганого в цьому нема.
- Чи можна сказати, що гра, яку ми побачили в останніх матчах, це не те, що би ваш ідеал, але те, що ви будете напрацьовувати?
- Можливо, так. Ми і раніше це напрацьовували, і зараз. Будемо надалі продовжувати.
- Зараз усі помітили, що раніше не забивали зі стандартних положень. Наразі ви ведете якісь додаткові роботи над цим компонентом? Чи раніше це також було, але не використовувалось?
- Раніше це також використовувалось, ми забивали м’ячі зі стандартів. Але зараз, здається, з’явилось більше агресії у штрафних. Коли ми подаємо штрафні удари, почали подавати м’ячі саме туди, куди ми хочемо. І найважливіше те, щоб футболісти, які йдуть у штрафну на розіграш штрафного, йшли туди із бажанням забити, а не просто відмітитись, мовляв, я був там, ви мене поставили. Важливо, щоб вони були агресивними, хотіли забити, що і було в останніх матчах. Можливо, саме із-за цього ми забили декілька м’ячів зі штрафних. Про надмірне бажання хлопців, як нам розповідав Леонід Миронов (лікар «Динамо» - ред.). Віда, коли травмувався, спочатку отримав пошкодження, але хотів і надалі грати, хотів доводити і, в кінці-кінців, вийшло так, що на ривку потягнув м’яз. Ми розмовляли перед грою з Дамагоєм і він розумів, що, на жаль, на останню гру в нас випали достатньо захисників. І Женя Хачеріді вибув, і Саша Драговіч. Дуже мало залишилось захисників в обоймі і він розумів, що фактично його замінити нікому і він мені казав, що, мовляв, я поки граю, але, я відчуваю, що може стати гірше. Тому, ми були до цього готові і я дякую Домагою, що він дограв до того моменту, до якого відіграв. Ніхто не змушував його до кінця битись на полі. Йому казали, щоб дивився за станом здоров’я, бо всі розуміли, наскільки важливо для нього зіграти на Чемпіонаті Світу, потрапити до складу збірної Хорватії. Я дякую йому за те, що він дотерпів і зараз, наскільки я знаю, все в порядку. На відновлення йому знадобиться не так багато часу.
- Кажуть, тиждень. До речі, з приводу медичного персоналу: наразі в команді 3 лікаря, але є інформація, що ви хочете ще додати?
- Ще одного лікаря?
- Я не знаю. Може реабілітолога, масажиста, фізіотерапевта, хто не влаштовує?
- Мене повністю влаштовує мій тренерський та медичний склад. Але, якщо їм потрібен буде ще один спеціаліст – поговоримо.
- Якою кількістю мов ви володієте і як у вас з українською?
- Нормально з українською мовою. Я народився у Донецьку, але напротязі багатьох років я тут, в Києві. Я абсолютно нормально розмовляю українською мовою. Розумію усе, що говорять і сам розмовляю.
- А окрім англійської, на якій мові ще розмовляєте?
- Ще турецьку мову трошки знаю, але не так, щоб добре. Коли там мешкав, то сприймав і вчив його швидко. Але наразі я багато чого забув, та в Україні в мене залишились деякі турецькі друзі, з якими я спілкуюсь якимись фразами на турецькій мові.
- У такому божевільному графіку, як ви знаходите місце хоч трохи відпочити і що вам приносить таке розслаблення?
- Ось зараз полечу на Чемпіонат Світу на 5 днів. Мені це завжди приносило і приносить задоволення, мені це подобається. Дійсно, там відпочиваєш від усього і поринаєшся в інший світ.
- Кажуть, ви полюбляєте швидку їзду і гарні машини?
- Ви знаєте, коли ми грали у футбол – Андрій Шевченко, Каха Каладзе, Андрій Гусін – ми це полюбляли. Наразі, це відійшло далеко на інший план і навіть те, що в мене є швидка машина, я вже забув, коли я швидко на ній їздив.
- Яку максимальну швидкість розвивали?
- 80 км/год за містом. 60км/год у місті.
- Ви дуже зразковий водій. Ви кажете, що хлопцям не можна курити, пити. А ви собі хоч інколи дозволяєте келих вина?
- Я не кажу, що я не дозволяю. Ви запитали у роздягальні. Кожний футболіст – це жива людина. І кожен, особливо професіонал, повинен розуміти міру, як, коли і що можна робити, а чого не можна робити. Я ж не можу футболіста відучити курити чи забороняти, чи він десь буде ховатись. Напевно, це не гарно. Наприклад, після гри в Лізі Чемпіонів, після «Реал» Мадрид, Зідан підійшов до свого автобуса, викурив цигарку одразу після гри. Звичайно, у були квадратні очі, але це Європа, ніхто нікому нічого не забороняє. Кожен повинен розуміти, коли це можна робити і в якій мірі. Я думаю, що в «Динамо» зараз усі професіонали і все це розуміють. Якщо є перебір, то це вже ненормально і з цим потрібно боротись.
- Гарно відсвяткували перемогу у фіналі Кубка України? Шампанське було?
- Так, шампанське було. Я втікав, аби не облили, але в аеропорт не запізнились.
- Чи не хочете запросити Андрія Шевченка у свій тренерський штаб? Знову зв’язка ваша з ним, але вже на тренерському містку..
- В першу чергу треба у Андрія Миколайовича запитати, які в нього побажання. Бо я читав, що він орієнтується більше на європейський чемпіонат.